Вы здесь

Найкраще від Будугаїв – дітям

Невертій І.В. Найкраще від Будугаїв – дітям / Переяславська рада. – 2010. – 22 жовтня. – С. 10.

 

Іванна Невертій,

кореспондент газети «Переяславська рада»,

член літстудії «Дитинець»

 

Найкраще від Будугаїв – дітям

У погожі вересневі дні побачила світ збірка творів подружжя Будугаїв для дошкільнят і школярів «Святковий вінок» за меценатської підтримки Сергія та Людмили Мирончуків та при допомозі вірних друзів – Людмили Довбні, Валентини Гринець, Сергія Литвиненка та Сергія Мевші. Варто зазначити, що наймолодші переяславці – учасники святкових заходів до Дня міста – мали змогу отримати її примірники в подарунок від меценатів, авторів та працівників відділу культури.

А 19 жовтня в актовому залі загальноосвітньої школи № 5, прикрашеної виставками книг винуватців заходу та фоторобіт Віктора Сокола, пройшла презентація і всього творчого доробку подружжя Будугаїв, і «Святкового вінка» зокрема.

Ольгу Дмитрівну та Андрія Олександровича вітали директор ПП «СКД» Сергій Мирончук, начальник відділу культури та туризму Валентина Гринець, директор ЗОШ № 5 Тетяна Касьян, член Національної спілки письменників України Наталія Павлик, професор Інституту мови і літератури Ганна Токмань, методист міського відділу освіти (і попередній директор ЗОШ № 5) Тетяна Овсієнко-Верба, керівник шкільної літстудії «Дитинець-5» Сергій Литвиненко, члени літстудії «Дитинець» та просто небайдужі люди до українського поетичного слова. І хоч усі вони мають різні професії, але їх об’єднала любов до поетичного слова, яке звучало протягом презентації.

Літературну сторінку відкрила Ольга Будугай, яка розповіла про збірку «Святковий вінок», що складається із чотирьох частин. На перших сторінках – цикл із 23-х віршів, у якому поезії для малят про пори року, свята, ігри й заняття дітей, а також про тварин, звірят, рослин, птахів розміщені за принципом зміни пір року: від зими до осені включно.

Друга частина збірки містить літератку для школярів «Переяславські етюди» Андрія Будугая, присвячену відомому переяславському сковородознавцю, педагогу й музиканту Григорію Митрофановичу Вербі. Переяславчани знайдуть тут чимало відомих імен і подій 1100-літньої історії краю, які знайшли відгук у серці автора.

У третій частині книги – абетці Ольги та Андрія Будугаїв «Бердянська портовичка», присвяченій династії моряків-портовиків Латишевих із Бердянська – увазі дошкільнят пропонуються віршики про море і морські професії, про віхи історії Приазовського краю, про природні та духовні скарби України, про вагу соборності нашої держави.

У четвертій частині книги уперше опубліковано доступну і малятам прозову казку «Сила кохання». Завдяки спонсорам видання має кольорову обкладинку, яка приваблює і радує малят. Уся книга проілюстрована талановитим майстром художньої машинної вишивки гладдю – художницею із міста Кременця Ларисою Посух та її земляком Нілом Зварунчиком, бо видання для дітей без душі й пензля художника – це ніби птах без одного крила.

Того дня поетичне слово витало по залу і чарувало присутніх, адже у коротеньких рядках сказано так багато зрозумілого і дорослим, і дітям. Поезії із збірки та власні поезії читали літстудійці Тетяна Швець, Віта Круглова, Тетяна Маринич, Наталія Самойленко, Вікторія Івахненко, Людмила Яремко, Лілія Сушко, яка подарувала ще й чарівну пісню «Батьківська долина», Богдана Доброскок, Тетяна Олексієвець, Аліна Заверткіна, Яна Шевченко, Інна Пінчук та учні ЗОШ № 5. Музичним презентом порадував і сам Андрій Будугай, який виконав під гітару кілька власних пісень.

Багато щирих, добрих і приємних слів на свою адресу отримало подружжя і, в свою чергу, вони висловлювали вдячність тим, хто допоміг виданню дійти до юного читача. Атмосфера, що панувала на презентації, тільки посилювала сприйняття поезії.

Колега по перу Наталія Павлик побажала, щоб імена Ольги та Андрія Будугаїв вписалися золотими літерами в літературу Переяславщини та вплелися у плеяду видатних письменників та поетів – членів Національної спілки України. Редакція нашої газети приєднується до цього побажання і зичить подружжю Будугаїв нових творчих та духовних здобутків.