Часу та історії збережена мить... Шевченко Віталій Іванович
Шевченко Віталій Іванович
- Зміст
Даний біобібліографічний покажчик, присвячений нашому землякові В. І. Шевченку і є дев`ятим випуском бібліографічних посібників добре відомої серії "Дослідники рідного краю", започатковані бібліотекою 1996 року.
Його укладено до 70- річчя від дня народження літератора, історика, краєзнавця. До нього увійшли : стаття дослідника запорізького краю О. Ємця "Виталий Иванович Шевченко", авторська передмова "Слово про себе", окремі видання, основні публікації в збірниках , журналах, газетах, література про життя та діяльність, фотоілюстрації. У межах розділів матеріали подаються у зворотньо- хронологічному порядку за алфавітом назв творів та публікацій українською та російською мовами. Видання має на меті ознайомити з творчим доробком В. І. Шевченка широкий читацький загал, та допомогти бібліотечним працівникам у популяризації відповідної літератури .
Покажчик за своєю повнотою не є вичерпним. Добір літератури закінчено 15 травня 2009р. Зауваження та пропозиції просимо надсилати за адресою:
69095м.Запоріжжя
пр. Леніна, 142, відділ краєзнавства
чи за телефоном : 787-53-52
або на сайт Бібліотеки :www/zounb.zp.ua
Розповідати про себе мені завжди важко, бо те, що мене цікавить, іншим воно ні до чого. Хоча, може й принесе якусь користь, бо життєві узагальнення однієї людини можуть допомогти комусь іншому, у кого чутливе серце, тонкий слух та зіркі очі.
Скільки себе пам`ятаю, завжди хотів бути істориком та письменником, але чому виникло таке бажання, не уявляю, можливо, що маю таке знамените прізвище. З дитячих років читав усе, що потрапляло до моїх рук. Навіть у п`ятому класі прочитав усю хрестоматію зарубіжної літератури для студентів університету і мій старший товариш Борис Гуров, він вчився тоді десь у дев`ятому чи десятому класі, дивувався:
- Ти єдиний п`ятикласник на весь Львів, хто зумів подолати оцю книгу!
Як тепер кажуть у таких випадках, я з тих пір щодо зарубіжної літератури, «у курсі справи»!
Коли починався новий навчальний рік і учні приходили у школу, то я вже наперед улітку прочитував шкільний підручник і знав усі дати, які поміщалися в кінці книги. Наша вчителька, Марія Борисівна, завжди мене викликала на першому уроці до дошки і починала питати оті дати вроздріб і яке у неї на обличчі було задоволення, передати важко, я і досі пам`ятаю це.
А якось я підійшов на перерві до неї і сказав, що хочу бути істориком, вона посміхнулася і лагідно мені сказала, що треба спочатку закінчити школу. Я сам потім в свій час працював вчителем у школі і повинен зазначити, що дітей, які мають історичне мислення, зустрічаєш дуже рідко. І на жаль, вони йдуть далі вчитися зовсім не на істориків.
Помилковою є думка, що бути істориком дуже легко , і більшість людей потрапляють у цю пастку. Здається, що там особливого, прочитав кілька книг з якогось питання і ти вже історик. Фатальна помилка! Наш декан факультету, незабутній Самсон Михайлович Ковбасюк, учень академіка М.Слабченка, замордованого більшовиками, казав нам:
- Ми вас отут навчимо працювати з книгою а далі ви вже самі розвивайтеся!
І він був правий. Треба вміти у великому морі книг, фактів, узагальнень розібратися і прийти до єдиного вірного висновку. І як не дивно, але справжніх істориків дуже мало. В радянські часи КПРС взяла на себе роль історика і як ми вже знаємо, з гуркотом провалилась. Як тепер на наших очах провалюється російська імперська історія.
Ще у школі я перечитав усі книги, які міг дістати, щоб зрозуміти, як стати письменником. Але тоді, у роки моєї юності, скрізь були книги, які пропагували соціалістичний реалізм, писалися масово саме такі художні твори і важко було зрозуміти, як це воно так виходить, що в книгах одне, а в житті, яке тебе оточує з усіх боків, зовсім інше.
Перш ніж зрозуміти, що треба писати про те, що тебе оточує, минуло досить багато часу. На мене сильно вплинула творчість Василя Стефаника, Хуліо Кортасара та Григіра Тютюнника. Пізніше - Антона Павловича Чехова.
Взагалі, українська новелістика найкраща у світі. Українському письменству притаманна саме ця форма письма. Я зрозумів, що треба писати коротко про своїх героїв, знаходити та вміти їх показати у звичайному середовищі, наповнювати дію особливою тональністю, не схожою ні на кого іншого .
І я пишаюся тим, що в мене є з десятка два оповідань, які не загубляться на сторінках української, і не тільки української, літератури. Але до цього прийшлося пройти довгий шлях.
Велику роль для мене у цих пошуках відіграв знаменитий журнал Олександра Трифонова «Новый мир». За допомогою його я знайшов своїх героїв. Це звичайні люди, які оточують нас у повсякденному житті, треба тільки трошки повернути їхні долі і виявляється, які це гарні, красиві, добрі люди.
Оцим я і займаюся останніх двадцять років свого буття. І роблю я це із задоволенням, бо іншого собі не уявляю.
В. Шевченко.
26.04.2009р.
http://vitalyshevchenko.narod.ru/
Шевченко Виталий Иванович – известный украинский журналист, публицист, краевед. Родился 1 апреля 1939 года в г. Крижополь Винницкой области.
Высшее образование получил в Одесском государственном университете им. И.И. Мечникова, ( исторический факультет).
После окончания университета с 1967 года работал в разных школах Одесской и Запорожской областей. В 1970-1972 гг. и 1980 -1993 гг. трудился в Государственном историко-культурном заповеднике на острове Хортица, сначала в должности научного, а затем старшего научного сотрудника. В 1994-1998 гг. Виталий Иванович возглавлял отдел информации Запорожского горисполкома, позже работал научным редактором в научно-редакционном подразделении по подготовке и к выпуску серии книг "Реабілітовані історією." Сейчас Виталий Иванович работает в Городском совете ветеранов редактором выпуска "Ветеран" в газете "Запорозька Січ".
Серьезно начал писать еще во времена учебы в университете. Первое напечатанное произведение – юмореска "Мои раскопки" в университетской газете "За наукові кадри " от 18 сентября 1964г.
За годы производственной и творческой деятельности В. Шевченко опубликовал более 100 рассказов, но еще больше статей на историческую тему. В своей работе преимущество отдает исследованию истории родного края.
Занимается изучением родословных выдающихся людей, связанных с Запорожьем. Им опубликованы исследования о А.Чехове, А. Ахматовой, Арсении и Андрее Тарковских, В. Стефанике, А. Пушкине, М. Лермонтове, П. Чайковском. О его интересе к прошлому края свидетельствует целый ряд статей, посвященных историческому и литературному краеведению. В литературе его привлекают неизведанные страницы украинской и русской литератур.
В последние годы В. И. Шевченко особенно активно исследует тему репрессий, которые испытал украинский народ в 30-50-х гг. ХХ века. Этой теме он посвятил много публикаций , в частности : об отце знаменитых композиторов братьев Майбород , украинском поэте – баснописце Олексе Запорожском и др. В исследовании "Розбита шибка" предлагает свою версию относительно того, что Н. Хвилевий не покончил жизнь самоубийством , а был убит НКВД.
По его сценариям на студии "Укрнаучфильм" было поставлено пять фильмов: "Жива легенда століть" - об истории острова Хортица; "Перехрестя одного роду" – о родословной гетьмана Кирилла Розумовского ; "Анатема" – о гетьмане И. Мазепе; " Останній злет" – о Богдане Хмельницком; "На уклін до Коша" – о Запорожской Сечи.
На областной Запорожской телестудии по его сценарию снят фильм "Вічна таїна музики", в котором рассказывается о связях композитора П. И. Чайковского с Украиной.
При непосредственном участии В. Шевченко упорядочен библиографический указатель произведений выдающегося историка Украины Елены Апанович, которая посвятила свою жизнь изучению и пропаганде истории запорожского казачества.
За юмористические произведения в 2001 году Виталий Иванович удостоен звания лауреата премии "Живой классик" Киевской газеты "Веселі вісті" .
А. Емец
Біла берізка над водою .- Запоріжжя: :"Нова Прес", 2008.- 28 с.
Шлях долає той, хто йде : Нариси .- Запоріжжя :"Нова Прес", 2008.-80с.
Истинно, истинно говорю вам…: Две повести и три рассказа .- Запорожье : Пані ЗОСЯ, 2006. –42 с.
Болючий відгомін минулого: Подячний есей. – Запоріжжя: Пані ЗОСЯ, 2005. – 28 с. – (Іст. розслідування. Вип. 2.)
На краю життя: [Оповідання]. – Запоріжжя: Пані ЗОСЯ, 2004. – 28 с.
Кто убил зайца?: Маленькая повесть и рассказы. – Запорожье: Пани ЗОСЯ, 2003. – 48 с.
По килиму трупів: Аналітичне есе. – Запоріжжя, 2003. – 32 с.
Піти, щоб жити : Оповідання, новели, нариси .- Запоріжжя : ЗОО ВУТ "Просвіта", 2001.- 42с.
У нас усе О`кей !-.Іллічівськ: Б.в., 2002.-32с.
Их имена в полутьме серебристой : Сб. рассказов. – Запорожье: Павел, 1997. – 32 с.
Далекое мерцание огня : Сб. рассказов. – Запорожье: РИП "Выдавець", 1995. – 28 с.
Летним вечером в городе : Сб. рассказов. – М.: Севит, 1992. – 116 с.
Химерне явище буття // Запороз. Січ.-2009.-27 січ.
Гарна посмішка // Червоний перець.-2008.-№ 1-2.
Голуби миру // Червоний перець.-2008.-№ 8-9.
Збагачуйтесь! // Червоний перець.-2008.-№3.
Підкований на всі боки // Червоний перець.-2008.-№1-2.
"Благов" бажає всіх благ // Літ. Україна.-2007.- 11 жовт.
Візерунки // Запоріз. правда .-2007.-4 січ.
Вікна в Європу // Запоріз. правда.-2007.-15 берез.
Дещо про звичайні речі // Запоріз. правда.-2007.-15 лют.
Замальовка з натури // Червоний перець.-2007.-№ 8- 9.
Засідання уряду // Червоний перець.-2007.-№5.
Рівні умови // Червоний перець.-2007.-№10-11.
Спадкоємці Юди Іскаріота // Червоний перець.-2007.-№5.
Чисті руки // Червоний перець.-2007.-№4.
Гарна постанова // Запоріз. правда.-2006.-21 верес. ; Червоний перець.-2005.-№1-2
Загартований // Земля і власність.-2006.-16 січ.
Как я пел в хоре // Печатный двор.-2006.- № 9.
Каприз // Запоріз. правда.-2006.-8 черв.
Книголюби// Червоний перець.-2006.-№ 4-5
Композиція в сузір`ях // Червоний перець.-2006.-№2.
Літературна лекція // Червоний перець.-2006.-№3.
Напросився // Запоріз. правда.-2006.-30 берез.
Нарада // Червоний перець.-2006.-№ 6-7.
Ода "шістці"// Запоріз. правда.-2006.-16 листоп.
Рукостискання // Червоний перець.-2006.-№6-7.
Світлина на пам`ять // Червоний перець.-2006.-№2.
Сила краси // Запоріз. правда.-2006.-22 черв
Сусіди по життю // Земля і власність.-2006.-29 трав.
Як я не їздив до Парижа // Запоріз. правда.-2006.-28 верес.
Гурман // Вісті центральної спілки споживчих товарів України .-2005.-9 черв.
Зустріч // Запоріз. правда.-2005.-17 листоп.
Мадонна в куфайці // Земля і власність.-2005.-18 квіт.
"Мобілкою до мене притулись...": Афоризми О. Ареф`євої / Переклав В. Шевченко// Вісті центральної спілки споживчих товарів України .-2005.-9черв.
Народна опозиція // Червоний перець.-2005.-№ 9-10.
Осяяння // Культура і життя.-2005.-19 жовт.
Після дощика в четвер // Червоний перець.-2005.- № 7-8.
Сусіда у маршрутці // Червоний перець.-2005.-№11.
"Тече вода в синє море та не витікає..." // Запоріз. правда.-2005.-29 верес.
Щоб світився вогник // Культура і життя.-2005.-5 жовт.
Внутрішні турки і турки зовнішні // Червоний перець.-2004.-№10.
Все для ринку // Веселі вісті .- 2004 .- №15.
Вулиці нашого життя// Червоний перець.-2004.-№3-4.
Не віриш? Сам бачив! // Вісті центральної спілки споживчих товариствУкраїни.-2004.-16 груд.
Ненав`язлива турбота// Червоний перець.-2004.-№10.
Правильний вибір // Червоний перець.-2004.-№11.
Шість гривень // Червоний перець.-2004.-№1-2.
Батьки нації // Червоний перець.-2003.-№9.
Безпрограшна справа // Веселі вісті .- 2003.- №14 (квіт.).
Запахи // Веселі вісті .- 2003.- №7.-(лют.).
Зона // Червоний перець.-2003.-№10-11.
К.А.М.Ж. // Веселі вісті .- 2003.- №39.-(верес.).
Картинка з життя // Веселі вісті .- 2003.- №22.-(трав.).
Куфайка від Постишева // Червоний перець.-2003.-№6.
Лінгвістичні спостереження // Червоний перець.-2003.-№9.
Мартін // Червоний перець.-2003.-№4-5.
Національні тілеса на заповідній Хортиці // Веселі вісті.-2003.-№33.-(серп.).
Після війни // Що записано в книгу життя.-К., 2003.-с.202-206.
Слово не горобець // Веселі вісті.-2003.-№26(черв.)
Творець слова "Робот"// Веселі вісті .- 2003.- №43.
Терміново в номер // Червоний перець.-2003.-№1.
А діточки бухикають у пісочок// Веселі вісті .- 2002.- №26.-(черв.).
Де знаходиться Запоріжжя? // Веселі вісті .- 2002.- №51.-(груд.).
Ігри // Червоний перець.-2002.-№8.
Із записників Іллі Ільфа // Веселі вісті .- 2002.- №50.-(груд.).
Красное полотенце // Нова газета .- 2002 .-16 трав.
Нові досягнення // Червоний перець.-2002.-№9-10.
Орли // Червоний перець.-2002.-№9-10.
Порадник зацікавленим // Веселі вісті .- 2002 .- №4.-(січ.).
Правителі // Суббота плюс.- 2002.-19 груд.
Симпозіум // Веселі вісті .- 2002 .- №30.-(лип.).
Споріднені душі // Веселі вісті .- 2002 .- №22.-(трав.).
Хто як може // Веселі вісті .- 2002 .- №29(лип.).
Дещо про користь комендантської години.- // Веселі вісті.-2001.-№6.-(лют.)
І так кожного вечора // Веселі вісті.-2001.-№31.-(серп.)
Іноземець у Запоріжжі // Веселі вісті.-2001.-№7.-(лют.).
Кульок цукерок // Дніпроські пороги.-2001.-№8.
Лакмусовий папір // Веселі вісті.-2001.-№20.-(трав.).
Новий сервіс! // Веселі вісті.-2001.-№27.-(лип.).
Ну, як же без інтиму? // Веселі вісті.-2001.-№33.-(серп.).
Піти, щоб жити: Оповідання, новели і нариси. – Запоріжжя, 2001. – 41 с.
По конспиративному // Веселі вісті.-2001.-№47.-(листоп.).
Подайте жертві! // Веселі вісті.-2001.-№41.-(жовт.).
Поїздка до Парижа // Веселі вісті.-2001.-№7.-(лют.).
Правителі// Веселі вісті.-2001.-№50.-(груд.).
Репортаж // Веселі вісті.-2001.-№43.-(жовт.).
Сюды и туды… без воды // Запоріз. правда.-2001.-27 черв.
Хто придумав Азазелло? // Веселі вісті.-2001.-№37 .-(верес.).
Шпрехен зі ефік? // Веселі вісті.-2001.-№23.-(черв.).
Що це було? // Веселі вісті.-2001.-№29.-(лип.).
Нема стимулу! // Веселі вісті.-2000.-№25.-( груд.)
Ну, що в тому Парижі... // Запоріз. правда.-2000.-28 квіт.
У нас усе о`кей! // Веселі вісті.-2000.-№18.-(верес.).
Що нам ті гроші // Запоріз. правда.-2000.-6 жовт.; Веселі вісті.-2000.-№21.-(груд.).
Вечное постоянство // Бесплатно всегда.-1999.-5 авг.
Современная история // Одноклассник.-1999.-№ 5-6.
Знакомство // Наш город.-1998.-27 июня
Кошечка// Суббота.-1998.-16 апр.
Кущ шипшини: (Новела) // Хортиця. – Запоріжжя, 1998. – Вип.7. – С.31 – 33.
Не в книгах счастье // Наш город.-1998.-12 июня
Ручей нерасслышанных слов // Наш город.-1998.-6 янв.
Дядько Олекса // Літ. Україна.-1997.-10 квіт.
Кущ шипшини //Літ. Україна.-1997.-10 квіт.
Не повезло! // Наш город.-1997.-22 июля
Нежданный гость // Наш город.-1997.-1 апр.
Ночное каприччио // Огляд-слово.-1997.-Вып.2.-2 нояб.
Палимпсесты // Огляд-слово.-1997.-Вып.1.-1 серп.
Посещение // Наш город.-1997.-10 окт.
Свет в окне // Наш город.-1997.-23 июля
Спираль жизни // Суббота.-1997.-3 янв.
Трепещущий огонек // Наш город.-1997.-23 апр.
Цветы на подоконнике // Ярмарка.-1997.-30 мая
Между жизнью и смертью // Днепр. металлург.-1996.-29 нояб.
На этом берегу // Днепр. металлург.-1996.-12 июня
На выходные дни // Днепров. металлург.-1996.-28 июня
"Передо мной явилась ты ..." // Днепров. металлург.-1996.-7июня
"Раскинулось море широко..."// Наш город.-1996.-29 окт.
Последний бой // Днепров. металлург.-1995.-6 окт.
Рязряженный аккумулятор // Верже.-1995.-8 сент.
Возвращение // Индустр. Запорожье.-1993.-31 июля
На своем месте // Индустр. Запорожье.-1993.-10 июля
Первоцвіт "Великого Лугу"; Ясир: (Оповідка) // Хортиця. – Запоріжжя, 1994. – Вип.3. – С.147 – 153; 196 – 197.
Вот и все// Индустр. Запорожье.-1992.-4 апр.
Жизни грустное обличье // Индустр. Запорожье.-1992.-17 окт.
Девушка и лейтенант // Индустр. Запорожье.-1992.-15 авг.
Дві зустрічі //Червоний промінь.-1992.-19 серп.
Единственный день // Индустр. Запорожье.-1992.-16 янв.
Кирпичик хлеба// Индустр. Запорожье.-1992.-20 июня.
Колесо життя // Червоний промінь. 1992 .- 23 січ.
Кто убил зайца? // Запороз. Січ.-1992.-10,15,16,30 січ.
Лилечка // Индустр. Запорожье.-1992.-14 мая
Поруч з нами //Запоріз. правда.-1992.-25 лип.
Пятерка за пение // Индустр. Запорожье.-1992.- 4 апр.
Світло далекої зірки // Червоний промінь. 1992 .-8 лип.
Скупая схема рассказа // Индустр. Запорожье.-1992.-24 окт.
Винтики // Индустр. Запорожье.-1991.-23 нояб.
Врятуй нас, Боже // Червоний промінь.-1991.-14 груд.
За матовим склом // Червоний промінь.-1991.-28 берез.
Надія// Червоний промінь. -1991 .-19 січ.
Отделяй зерна от плевел // Индустр. Запорожье.-1991.-14 сент.
Последняя радость // Индустр. Запорожье.-1991.-8 мая
Праска у ганчірці // Червоний промінь.-1991.-31 жовт.
Ты и я // Индустр. Запорожье.-1991.-3 авг.
Зеркало // Индустр. Запорожье.-1990.-6 янв.
На самому початку // Червоний промінь.-1990.-18 жовт.
На шляхах Галактики //Запоріз. правда.-1990.-16 трав.
Отвертка с розовой ручкой // Индустр. Запорожье.-1990.-23 февр.
Утерянные письма"// Комс.Запоріжжя.-1990.-24 нояб.
Голуба "Лада" // Комс. Запоріжжя.-1988.-19 берез.
Чого він пішов... // Запоріз. правда.-1987.-6 груд.
Ти прийшов по мене ? // Комс.Запоріжжя.-1985.-24 січ.
Кола по воді //Запоріз. правда.-1989.-14 лют.
Уночі на кухні"// Комс.Запоріжжя.-1989.-25 листоп.
Голуба "Лада"// Комс.Запоріжжя.-1988.-19 берез.
Несподіваний хід // Комс.Запоріжжя.-1983.-1січ.
Соавт. Перченко М.Герой : (Об участнике войны Р.Г. Розуме) // Запороз. Січ. - 2009.-8 трав.
Де ж ті реформи? // Запороз. Січ.-2009.-2 квіт.-с. 8.
Михайлик Т. В. Укрощение крылатого металла : док. повесть /Ред. В.И. Шевченко.-Запорожье : Днепров. металлург, 2009.-206с.
На берегу вечного Стикса // Голос хэсэда.-2009.-№2.
"Нестандартный" генерал"// Запороз. Січ.-2009.-24 берез.
Переможемо архітектурну руїну// Культура і життя.-2009.-8 квіт.
Це були найкращі збройні сили у Європі : перемогти запорозьких козаків було практично неможливо // Белая стрела.-2009.- 4июня.
Бандура від Лесі // Літ. Україна.-2008.-17 січ.
Без дифірамбів // Літ. Україна.-2008.-25 верес.
Він багато зробив для Запоріжжя // Запоріз. правда.-2008.-19 лют.
Две фотографии, а между ними жизнь! // Запороз. Січ.-2008.-23 груд.
Добро задля ближніх // Запороз. Січ.-2008.-26 лип.
"З неволі, з небуття долинув голос твій..." // Запороз. Січ.-2008.-5 квіт.
З пітьми віків [роздуми про стародруки] // Запороз. Січ.-2008.-28 жовт.
Здоровье – дело ее жизни // Запороз. Січ.-2008.-14 черв.
Истинно, истинно говорю вам... // Печатный двор.-2008.-№11.-(ноябрь)
Листи у майбутнє // Запороз. Січ.-2008.-25 листоп.
"Мій народе, я з тобою..." // Запороз. Січ.-2008.-2 верес.
На легендарній Хортиці // Запороз. Січ.-2008.-2 верес.
На острові скарбів // Культура і життя.-2008.-12 берез.
"Ось іду по рейці і хитаюсь..." // Літ. Україна.-2008.-19 черв.
Памятник любви и сострадания // Голос хэсэда.-2008.-№6.
Печальный мартиролог // Запороз. Січ.-2008.-21 черв.
Потреба духовного очищення // Літ. Україна.-2008.-11 верес.
Прерванный полет // Печатный двор.-2008.-№1.-(январь).
Приборкувач крилатого металу // Запороз. Січ.-2008.-2 лют.
Ради жизни родного города / Руководитель редакц. группы В. И. Шевченко.-Запорожье : Дикое Поле, 2008.-71с.-(К 65-летию освобождения Запорожья).
Свет и тени Владимира Скрябина // Белая стрела.-2008.-17, 24 июля, 7 авг.
Слова прощання // Запороз. Січ.-2008.-25 листоп.
Три листочки у вінок Олесю Гончару// Культура і життя.-2008.-9 квіт.
Що поєднує Пушкіна та Вишинського // Запороз. Січ.-2008.-27 трав.
Як писати? // Літ. Україна.-2008.-29 трав.
Брат на брата // Літ. Україна.-2007.-20 верес.
Був людиною, жив з людьми і для людей : (Спогади про М. Г. Поду – канд. філософ.наук, засл. працівника культури України) // Трибуна.-2007.- №7-8 .- С. 23-24.
Вісім років ув`язнення за анекдот про Сталіна та пропаганду чесних виборів // Запороз. Січ.-2007.-20 листоп.
Во славу Хортиці // Культура і життя.-2007.-20 черв.
"Голос нормальный , в сапогах"...// Запороз. Січ.-2007.-13 берез.
"За зв`язок з братом націоналістом" // Просто.-2007.-12 квіт.
Из горящего танка в бессмертие // Печатный двор.-2007.-№6.- (июнь)
Квітучий сад. Напередодні голодомору // Просто.-2007.-16 серп.
Не дали сказати правду авторові роману "Бур`ян" // Літ. Україна.-2007.-22 листоп.
Не старіють ніколи // Культура і життя.-2007.-3 січ.
Нотатки про нову книгу // Просто.-2007.-14 черв.
Розбита шибка // Літ. Україна.-2007.-1 листоп.
Спокута: Запорізька область: Альманах. Вип. 6 - 7. – Запоріжжя, 2007. – 422 с. – Із змісту: Шевченко В. "Бог бо на небі, а ти на землі…": Слово до ювілею. – С.395 – 398.
Така вона, доля "Хортиці"// Літ. Україна.-2007.-5 квіт.
Читая старые стихи // Печатный двор.-2007.-№7.-(июль)
Що робили на Дніпробуді куркулі та американці? // Просто.-2007.-15 берез.
Якщо влада захоче... // Культура і життя.-2007.-18 квіт.
Анатолій Бальцер : книга і все життя // Запоріз. правда.-2006.-18 трав.
"Великих слів велика сила": до дня перепоховання Т. Г. Шевченка // Запоріз. правда.-2006.-20 трав.
Вони живуть в іншому вимір // Запороз. Січ.-2006.-12 верес.
Грудочка цукру для Лізи // Запоріз. правда.-2006.-1 квіт.
До історії Дніпробудівського музею // Музейний вісник. – 2006. - №6. – С.111 – 121.
Загублений талант // Земля і власність.-2006.-30 січ.
Їхні сльози стукають у наші серця // Запороз. Січ.-2006.-9 верес.
Найважливіша професія // Запоріз. правда.-2006.-5 січ.
Перша зустріч із літераторами: [Про свою зустріч з письменниками Д. Мегеликом і В. Симаковичем]// Запороз. Січ. – 2006. – 14 листоп. – С. 8..
Реабілітовані історією: Запорізька область. Кн.3. – Запоріжжя: Дніпров. металург, 2006. – 719 с. – Із змісту: Шевченко В. Непідвладний мороку забуття: (Камінський Ф.Т.). – С.171 – 181; Та не було вороття...: (Немзер І.С.). – С.200 – 204; Все життя – свідомий українець: (Медвідь У.А.). – С.239 – 240; Запоріжці Чен Хай, Сун Дін та інші. – С.245 – 246; "Фольксдойче" – хто вони? – С.251 – 254.
Морозюк В. Пом`яник – 3: (Народознавча персоналія). – Івано – Франківськ, 2006. – 186 с. -Із змісту: Шевченко В. Currculum vitae Григорія Бабенка: (Пошук продовжується). – С.170 – 177; Нові документи про Дмитра Донцова. – С.181 – 183.
Свистнул Овлур за рекою // Печатный двор.-2006.-№8.-(август)
Спогади і роздуми про самих себе // Культура і життя.-2006.-27 верес.
Сусідки //Літ. Україна.-2006.-21 верес.
Ти чуєш, Хортице?! // Культура і життя.-2006.-1 лют.
Ще раз про "самогубство" поета // Земля і власність.-2006.-23 січ.
Давні хлібороби України // Земля і власність. – 2005. –27 черв.
Де ж починається Гольфстрім? // Запоріз. правда.-2005.-8 листоп.
Дідова хата біля ставка // Земля і власність. – 2005. –12 верес.
Добра пам'ять про людину: [Я. П. Новицький] // Земля і власність. – 2005. – 17 січ. – С. 10.
Знову виплили роки з мороку... // Земля і власність. – 2005. –19 груд.
Комендант Трептов – района Берлина //Запороз. Січ.-2005.-27 груд.
Мій народ // Земля і власність. – 2005. –3жовт.
Морозюк В. Краєзнавчі візерунки. – Івано – Франківськ: Топовіт, 2005. – 180 с. – Із змісту: Шевченко В. Добра пам`ять про людину. – С.60 – 63; Родовід Новицьких. – С.64 – 65; Світлий відблиск творчого буття. – С.70 – 75.
Народна війна: [Про кн. "Запорізький архів. Народна війна 1941-1944. Антифашистський рух опору на території Запорізької області"]// Земля і власність. – 2005. – 14 листоп. – С. 10.
Невідомий лист академіка Дмитра Яворницького // Культура і життя.-2005.-28 груд.
Непідвладний мороку забуття: [Камінський Ф.] // Музейний вісник. – 2005. - №5. – С.140 – 147.
Під оберегом Миколи Киценка: [о. Хортиця в житті М. Киценка]// Запоріз. правда. – 2005. – 25 жовт. – С. 5.
Рух в бік Європи // Земля і власність. – 2005. –30 трав.
Щоб світився вогник: [Про бібліотеку ім. В. Г. Короленка : Бородин. мікрорайон м. Запоріжжя] // Земля і власність. – 2005. – 26 верес. – С. 12.
Архитектурне диво Олександра Агеєнка // Культура і життя.-2004.-6 жовт.
Весела Січ: Сміхопис міжнар. асоціації укр. гумористів (м Запоріжжя). №10. – Запоріжжя: Весела Січ, 2004. – 159 с. – Із змісту: Шевченко В. (Куліш).
Веселий гурт: Гумор і сатира. – Запоріжжя: Весела Січ, 2004. – 92 с. – Із змісту: Шевченко В. [Добірка гуморесок]. – С.79 – 89.
Вклонюся зажуреній вербі ...// Культура і життя.-2004.-11 серп.
80-річний ювілей церкви : [Пришибська евангельська церква]// Михайлів. новини. – 2004. – 25 верес. – С. 5.
Гіркі сльози дружини та дітей // Земля і власність. – 2004. – 26 лип.
Дорога в глухий кут : [Про В. Чубаря]// Реабілітовані історією : Запорізька область.-Запоріжжя, 2004.-Кн.1.-с.176-182.
Економічний корабель держави // Земля і власність. – 2004. – 25 жовт.
Жайвір над полем // Земля і власність. – 2004. –7 черв.
"І пішли вони, і скрізь проповідували" // Земля і власність. – 2004. – 4 жовт. – С. 11.
Кожакин В и др. Запорожские миниатюры/ В. Кожакин, Л. Любашевский, В. Шевченко. – Запорожье: Пани ЗОСЯ, 2004. – 64 с. – (Сер.: "Шахматные узоры запорожцев"; Вып. 3)
Лицар без страху і докору [П. Григоренко] // Реабілітовані історією : Запорізька область.-Запоріжжя, 2004.-Кн.1.-с.195-201.
Морозюк В. На гранях світла і тіней. – Івано – Франківськ, 2004. – 206 с. – Із змісту: Шевченко В. Смерть Миколи Хвильового: фатальна випадковість чи політичне вбивство?..: (Спроба дослідження). – С.151 – 164; Ухвалили: Іларіона Майбороду – розстріляти...- С.165 – 168.
Пекуче сонце правди //Досье.-2004.-8 апр.
П'ятитомник Петра Ребра // Культура і життя. – 2004. – 25 лют.
Реабілітовані історією: Запорізька область. Кн. 1. – Запоріжжя: Дніпров. металург, 2004. – 583 с. – Із змісту: Шевченко В. Дорога в глухий кут: [Чубар В. Я.]. – С. 176-182; Лицар без страху і докору: [П. Григоренко]. – С. 195-201; Ухвалили: Іларіона Майбороду – розстріляти... - С.242 – 243; Двічі засуджений: [Мінаєв І.М.]. – С.251 – 253; Мужність учителя: [Носач В.І.]. – С.265 – 268; Терниста путь: [Олекса Запорізький (Сеник)]. – С.274 – 276; Не здався... : [Маклер Я.Б.]. – С.291 – 293; Стратили інженера Дніпрогесу: [Роткоп Л.С.]. – С.305 – 307.
Сумна традиція: [Історія музич. культури на Запоріжжі (1933-1938)] // Земля і власність. – 2004. – 1 берез. – С. 16.
Таємнича дошка // Земля і власність. – 2004. – 8 листоп.
Таємнича дошка, яку збиралися встановити в Запоріжжі // Подробности.-2004.-18 нояб.
Три велетні // Вісник Запорізького осередку вивчення української діаспори.- Запоріжжя, 2004.-Вип.2.-с.49-51.
У глиб століть // Земля і власність.-2004.-17 трав.
Чи буде Хортиця національним заповідником? // Земля і власність. – 2004. – 19 квіт. – С. 11.
Чи є майбутнє у Хортиці ? // Культура і життя.-2004.-26 трав.
Вісник Запорізького осередку вивчення української діаспори. Вип. 1. – Запоріжжя, 2003. – 148 с. – Із змісту: Шевченко В. Терниста путь: (Шляхами письменницької долі): [О.Сеник (Олекса Запорізький)]. – С.122 – 124.
Вічний наш біль // Земля і власність. – 2003.- 27 січ.
Закоханий у Хортицю: [Ф. Сокур "Історія Хортиці"] // Земля і власність. – 2003. – 16 черв. – С. 16.
Зустріч із цікавою книгою : Спогади, дорожні нотатки, оповідання для дітей (Т. Гук " Моя веселка"// Вісник Запорізького осередку вивчення української діаспори.-Запоріжжя, 1993.- Вип. 1.- с.143-144; Дніпрові пороги.-2003.-№1.-січ.
Його книжка побачила світ: [П. Ребро "Веселі ребрини"] // Земля і власність. – 2003. – 19 трав. – С. 10.
Книги мають власну долю :[Про кн. А. Голдобіна "Запорізька Алея Слави – народна святиня"] // Земля і власність.-2003.-21 лип.
Моя ти доню золотая! // Земля і власність. – 2003.-27 січ.
Після війни: [Оповідання]// Що записано в книгу життя. – К., 2003. – С. 202-206.
Терниста путь // Літ. Україна.-2003.-9 січ.
А ще він визволяв Кобзаря...// Запоріз. правда.-2002.-4 лип.
" Будете мене ви споминати..."// Запороз. Січ.-2002.-12 серп.
Витиснуті із життя[І . Мінаєв , репресований у 1936р.] // Спокута .-Запоріжжя, 2002.-№5.-с.51-54.
Відблиск багаття // Земля і власність. – 2002.-21 жовт.
Він оспівував Дніпробуд // Земля і власність. – 2002.-7 жовт.
Войовничі безвірники // Суббота плюс.-2002.-18 апр.
Вони слави не шукали / Запоріз. обл. орг-ція Нац. спілки журналістів України. – Запоріжжя: Паритет - прес, 2002. – 199 с. – Із змісту: Шевченко В. Двічі засуджений: [Я.Б.Маклер]. – С.104 -105.
Землянка № 66 // Земля і власність. – 2002.-25 листоп.
Минуле не щезає ніколи //Літ. Україна.-2002.-13 черв.
Молодих дерев нескінченні шеренги: [М. Сидоренко] // Земля і власність. – 2002. – 8 лип. – С. 1
Нагадала публікація в газеті // Земля і власність.- 2002.-29 лип.
Надійний товариш // Земля і власність.- 2002.-27 трав.
Потрібна людям книга: [І. Науменко "Важкий час правди"] // Запоріз. правда. – 2002. – 4 черв. – С. 7. ; Земля і власність. – 2002.-квіт.
Спокута: Запорізька область: Часопис обл. ред. колегії з підготовки та випуску серії книг "Реабілітовані історією". №5 / Редколегія: [В т. ч. В.І.Шевченко]. – Запоріжжя, 2002. – 234 с. – Із змісту: Шевченко В. Витиснутий із життя: [Мінаєв І. І.]. – С. 45-50; Мужність вчителя: [Носач В.І.]. – С.71 – 76; На вулиці Радянській, 11. – С.163 – 165; "Пушкіна, Лермонтова і Котляревського... розстріляти". – С.219 – 221.
Сторінки , вирвані з книги життя // Вісті Авто ЗАЗ – ДЕУ.-2002.-13 верес.
Українське народознавство: стан і перспективи розвитку на зламі віків: Зб. наук. праць. – К., 2002. – 634 с. – Із змісту: Шевченко В. Невідомий Чехов. – С.309 – 312.
У нас усе о'кей!: Сучасні діатриби та екзегези. – Іллічівськ, 2002. – 32 с.
Фіксуємо для історії // Земля і власність.- 2002.- 9 груд.
Хай живуть дзержинські і чекісти, а поетам в Запоріжжі зась! // Суббота плюс.-2002.-27 июня
Чи буде Хортиця національним заповідником? // Суббота плюс.-2002.-14 февр.
Яблука безсмертя // Земля і власність.- 2002.- 8, 15 квіт.
Як приваблює земля, на якій... народився // Літ. Україна.-2002.-26 верес.
Анна Ахматова. Поетична мандрівка до витоків... // Літ. Україна.-2001.-8 берез.
Два листочки у вінок Олесю Гончару // Днепров. металлург.-2001.-март.
Доторкнутися до вічності// Літ. Україна.-2001.-20 верес.
Жива квітка на краю українського поля : [Про укр. корені В. Висоцького]
// Запороз. Січ.-2001.-27 лют.
Зниклий піджак та недопалки на підлозі // Запороз. Січ.-2001.-7 лип.
Кордони України. Які вони? Як вони створювалися? // Суббота плюс.-2001.-25 січ.
Одне їм світило сонце...: [Про композиторів, братів Платона та Григорія Майбород] // Запоріз. правда.-2001.-11 верес.
"Москва. Кремль. Головне управління таборів..."// Літ. Україна.-2001.- 6 груд.; Запоріз. правда.- 2001.- 22 груд.
"Робити добро із зла"// Дніпрові пороги.-2001.-№7.-травень, червень.
Спокута: Запорізька область: Часопис обл. редколегії з підготовки та випуску серії книг "Реабілітовані історією" / Редколегія: [В т. ч. В.І.Шевченко]. – Запоріжжя, 2001. – 210 с. – Із змісту: Шевченко В. Дорога в глухий кут: [Чубар В.Я.]. – С.12 – 25; Ухвалили Іларіона Майбороду – розстріляли... – С.67 – 71; Кати та їхні жертви. – С.129 – 131.
На вулиці Радянській , 11// Запороз. Січ.-2001.- 28 серп.
Підручник для сестри // Запороз. Січ.-2001.- 18 груд.
Тихою сапою// Літ. Україна.-2001.-6 верес.
Ухвалили : Майбороду Іларіона Івановича розстріляти ... // Літ. Україна.-2001.-19 квіт.
Учням – тільки правду // Запороз. Січ.-2001.-16 жовт.
Вони у нашій пам`яті //Запороз. Січ.-2000.-10 черв.
"Диверсантом" став у вісімдесят... // Запороз. Січ.-2000.-18 січ.
Карагодин А. Александр Первый: (Последнее путешествие). – Запорожье: ЛИПС, 2000. – 244 с. – Из содерж.: Шевченко В. Ехал ли Пушкин через Александровск? – С.38 – 41.
О чем заботится " Батьківщина" ? :
[Об обл. конф. партии]// Индустр. Запорожье.-2000.-17 февр.
"Пам`ять і біль"- повість про скривджених // Запороз. Січ.-2000.-6 черв.
Сокульський А. (співавт.) Корінь і крона: Козацький родовід видатних людей. – 2-е вид., виправ. і доп. – Запоріжжя: Вид-во ВАТ "Мотор-Січ", 2000. – 113 с.: 35 л. іл.
Спокута: Запорізька область: Альманах. №3 / Обл. наук. – ред. підрозділ "Реабілітовані історією"; Редколегія: [В т. ч. В.І.Шевченко]. – Запоріжжя: Дніпров. металург, 2000. – 188 с. – Із змісту: Шевченко В. Добрий пастир. – С.95 – 97; В`язень "народної тюрьми". - С.124 – 128.
Спокута: Альманах. №2 / Запоріз. обл. ред. колегія з підготовки та випуску серії книг "Реабілітовані історією"; Редколегія: [В т. ч. В.І.Шевченко]. – Запоріжжя, 2000. – 253 с. – Із змісту: Шевченко В. Лицар без страху і докору : [П.Г. Григоренко].–С.17–30; Повернення Добробаби. – С.235 – 238; Чуже страждання – як своє сприймав...: [А.Піддубний]. – С.247.
Щоб світився вогник знань [Про запоріз. міську б-ку ім. Короленка]// Запороз. Січ.-2000.-30 груд.
А. П. Чехов : " Я хохол...Дед мой был малоросс..." // Запороз. Січ.-1999.-23 листоп. "
"Дар без брани побеждать..."// Запороз. Січ.-1999.-14 серп.; Бесплатно всегда.-1999.-29 июля
Десять рядків у книзі// Запороз. Січ.-1999.-7 груд.
"Дід мій був малоросом..."// Літ. Україна.-1999.-25 листоп.;Кримська світлиця.-1999.-10 груд.
"До сонця обличчям , мов сонях..."// Запороз. Січ.-1999.-14 верес.
"Добивался узнать что-либо о Мазепе…": А. С. Пушкин и Украина // Суббота. – 1999. – 17 июня. – С. 11; // Запороз. Січ.-1999.-25 трав.;Суббота плюс.-1999.-17 июня
Молодих дерев нескінченні шеренги: [М. Сидоренко] // Земля і власність. – 2002. – 8 лип. – С. 1.
Польский шляхтич из Украины // Запороз. Січ.-1999.-22 трав.
Потрібна людям книга: [І. Науменко "Важкий час правди"] // Запоріз. правда. – 2002. – 4 черв. – С. 7.
Розбита шибка : ( Спроба дослідження ) // Спокута : Альманах .-1999.-№1.-с.78 – 91.
Сокульський А. (співавт.) Корінь і крона: Козацький родовід видатних людей. – Запоріжжя: Вид - во ВАТ "Мотор-Січ", 1999. – 129 с.: іл.
Спокута: Альманах. №1 / Запоріз. обл. ред. колегія з підготовки та випуску серії книг "Реабілітовані історією"; Редколегія: В т. ч. В.І.Шевченко. – Запоріжжя, 1999. – 166 с. – Із змісту: Шевченко В. Услід за татарами : [Про Є. Главчеву]. – С.127 – 129.
Химики рассчитывают на поддержку // Индустр. Запорожье.-1999.-12янв.
Чорні кола пекла // Кримська світлиця.-1999.-23 квіт.
Шахматный клуб "Запорожская ладья" / Ведущий В.Шевченко // Индустр. Запорожье. – 1999. – 29 июля. – С.13.
Бой за хутор Крипаки // Запороз. Січ.-1998.-13 жовт.
Кількість безробітних зростає [в м. Запоріжжя]// Запооз. січ.-1998.-8 груд.
На дорогах Галактики: Нов. рассказы. – Запорожье, 1998. – 62 с.
Повернені імена: Статті, нариси, корот. біогр. довідки (про реабілітов. жертви політ. репресій у Запоріз. обл.) / НАН України, Голов. ред. колегія з підготовки та випуску серії книг "Реабілітовані історією". – К.: Вир, 1998. – 350 с. – Із змісту: Шевченко В.Хлопці нашого міста. – С.109 – 119.
Про житлово - будівельні кооперативи : [Досвід Запоріз. міськради] // Уряд. кур`єр.-1998.-14 трав.
Снова о мостах через Днепр // Наш город.-1998.-№116 (окт.).-с.3
Человек неспокойного духа // Запороз. Січ.-1998.-8груд.
Будем помнить и любить // Наш город.-1997.-9 дек.
Були доходи, а залишилися борги [Запоріз. річ. порт] // Урядовий кур`єр.-1997.-17 трав.
Двадцать дней радости : [Дети из семей ликвидаторов Чернобыля побывали в Шотландии] // Индустр. Запорожье.-1997.-28 янв.
Лицом к земле // Наш город.-1997.-17окт.
Церковно – приходские школы на Запорожье // Запороз. Січ.-1997.-31 лип.
Берегиня козацької історії : (Бібліогр. покажчик творів О. М. Апанович) / Упоряд. В. І. Шевченко.- Запоріжжя: Б. в.,1996.-40с.
Благодарственное слово о Запорожской Сечи // Днепров. металлург.-1996.-9 окт.
"Духовний світ запорозького козацтва"// Запоріз. правда.-1996.-5 черв.
За безневинно вбитих // Днепров. металлург.-1996.-11 окт.
"Имя и число снегом занесло..."// Индустр. Запорожье.-1996.-28 марта
Лицарі твої, Україно // Днепров. металлург.-1996.-18 сент.
Мы все – граждане Украины // Днепров. металлург.-1996.-29 нояб.
Слово в защиту национальных языков // Днепров. металлург.-1996.-13 сент.
Транспортный барьер на пути Запопрожья // Голос Украины.-1996.-14 мая.
Хортиця у нас одна! // Запороз. Січ.-1996.-31 лип.
Будьмо єдиними! // Запороз. Січ.-1995.-6 черв.
Великий день Днепров. металлург.-1995.-23 авг.
Взрыв плотины был преждевременным // Запороз. Січ.-1995.-19 серп.
Вони були! : [Літ. життя на Запоріжжі в 30-х роках] //Слово і час.-1995.-№8.-с.77-78.
Выходной день // Верже.- 1995.-10 нояб.
"З Хортицею в серці "// Запоріз. правда.- 1995.- 23 серп.
І красним словом, і багнетом //Хортиця : Альманах.- Запоріжжя, 1995.-№4.-с.60-64
Козацкое сердце Украины // Правда Украины.-1995.-11 июля; Днепров. металлург.-1995.-28 июля
На каком языке говорила Киевская Русь? //Днепров. металлург.-1995.-1дек.
Нарешті сказано правду // Запороз. Січ.-1995.-19січ.
Перші Шевченківські роковини у незалежній українській державі // Запорозька старовина.-Запоріжжя, 1995.-Вип.1.-с.162-168
П `ять неозорих світів [Доля сім`ї Павленків із Запоріжжя, репресованих у 1933 р.]// Дзвін.-1995.-№6.-с.158-160
Так проходит слава земная ...// Верже.-1995.- 13 янв.
Там и тут // Верже.- 1995.-24 нояб.
16 – е июля // Верже.- 1995.-21 июля
А друзья остались молодыми... // Верже.- 1994.- 4 нояб.
Батько і син // Запоріз. правда.- 1994.-17 верес.
Встреча с кумиром // Верже.- 1994.-19 июля
Вулиці нашого життя //Червоний перець.- 2004.-№2-3.-с.11
Где могила киевского князя Святослава? // Индустр. Запорожье. – 1993.-26 февр.
И все-таки советские каратели были ! // Верже.- 1994.-2 дек.
І все ж таки – 1749 рік! // Запороз. Січ.-1994.-29 листоп.
Кому нужна империя // Запороз. Січ.-1994.-27 січ.
"Лодырь"// Верже.- 1994.- 9 дек.
"Любий друже..." // Запоріз. правда.- 1994.-29 жовт.
Мы помним о павших на страшной войне // Верже.- 1994.-28 окт.
Назад в СССР ? // Верже.- 1994.-28 окт.
Не говорите мне "прощай"... : Сб. воспоминаний фронтовых медработников о войне / Составитель В. Шевченко.-Запорожье : Б.и.,1997.-64с.
Не надо ругать государство // Верже.- 1994.-23 авг.
Не узнал автора // Верже.- 1994.-16 авг.
Ответственная работа : [О создании рабочей группы по подготовке свода памятников истории и культуры обл.] // Индустр. Запорожье. –1994.-4 янв.
Ошибки прошлого согласием сотрет // Запороз. Січ.-1994.-12 трав.
Понад усе – Україна ! // Запороз. Січ.-1994.-27 жовт.
Последняя крепость // Запороз. Січ.-1994.-29 лип.
Цель жизни – нести добро людям // Верже.- 1994.-13 сент.
Шість гривень : Гумореска //Червоний перець.- 2004.-№1-2.-с.2
Борці за волю України. – Запоріжжя: Інтербук, 1993. – 29 с.
В. Маяковский. Причина смерти // Индустр. Запорожье. – 1993.-25 сент.
Вы сможете их узнать ? // Индустр. Запорожье. – 1993.-30 апр.
Героїня прислів`я // Запоріз. правда.- 1995.-10 берез.
"И погубить таких людей ..." // Индустр. Запорожье. – 1993. –30 окт.
Козак Сава Супрун та його рідні // Червоний промінь.-1993.-27 січ.
Почему они взяли в руки оружие? // Индустр. Запорожье. – 1993. –18 авг.
При свете дня // Индустр. Запорожье. – 1993. –1 сент.
Строки, опаленные войной / Гос. ист. - культ. заповедник на о. Хортица; Сост.: В. И. Шевченко, Т. К. Шевченко. – Запорожье, 1993. – 112 с.
Хроніка фронту внутрішнього // Запоріз. правда.-1993.-29 верес.
Ехал ли Пушкин через Александровск? // Индустр. Запорожье. – 1992. –23 мая.
Козацтво. Чи завжди це добре? // Запоріз. правда.-1992.-29 трав.
Над могилою Шевченка синьо-жовтий стяг горить //Запороз. Січ.-1992.-7 берез.
Памятник в нашем городе // Запороз. Січ.-1992.-11 берез.
Под сенью музы терпеливой: Ист. - краев. очерки. – Днепропетровск: Сич, 1992. – 192 с.
Сквозь пелену времени // Индустр. Запорожье. – 1992.-25 апр.
Только на основе фактов // Индустр. Запорожье. – 1992.-19 мая.
Цей гіркий солодкий мед // Запоріз. правда.- 1992.-3 січ.
Анна Керн – урожденная Полторацкая // Запороз. Січ. -1991.- 4 лип.
Батьківська хата// Запоріз. правда.-1991.-19 верес.
В Цари граді на риночку// Запоріз. правда.-1991.-6 черв.
Василиса Прекрасная и Александр Пушкин - родственники // Запороз. Січ. -1991.- 18 черв.
Візит до Шелеста [дир. Держ. історико – культур. заповідника на о. Хортиця О.І.Кириченка] // Запоріз. правда.-1991.-24 трав.
Вони першими стали до бою // Запоріз. правда.-1991.- 23 жовт.
Воспоминания об одном дне службы// Запороз. Січ. -1991.- 23 лют.
Всю жизнь женщина бедствовала. Хоть на старости помогли // Запороз. Січ. -1991.-16серп.
Глиняне диво // Запоріз. правда.-1991.-8 серп.
Григорій (треба – Георгій - В.Ш.) Кричин // Запоріз. правда.-1991.-17 серп.
Дарунки "Хортиці": Відлуння козацького фестивалю // Запоріз. правда.-1991.-9 лип.
Дім старий на перехресті // Запоріз. правда.-1991.-25 січ.
І Україна пам`ятає... про день Бородіна // Запороз. Січ. -1991.- 7трав.
Кто нами руководил ? // Запороз. Січ. -1991.-17 верес.
Малоизвестные страницы истории Украины // Машиностроитель.-1991.-4 дек.
Місточок у дитинство// Запоріз. правда.-1991.-20 серп.
На легендарной земле Гилее // Запороз. Січ. -1991.-23,26 листоп
Не привыкать Украине подниматься из руин // Запороз. Січ. -1991.- 30 січ.
Обычная история // Биробиджанер Штерн.-1991.-3 янв.
Ответ на письмо читателя // Запороз. Січ. -1991.-12 верес.
Очень искренно и откровенно : Так кто же он – Владимир Ленин? // Запороз. Січ. -1991.-27 лип.
Полузабытая страничка из шахматной истории г. Запорожья // Спорткурьер.-1991.-№1.-февр.
Пора снять повязку с глаз, или Как создавалась империя // Запороз. Січ. -1991.-13 листоп.
Про "Крісло Катерини", Олександрівськ і Павло – Кічкас // Запороз. Січ. -1991.-3 квіт.
Про Ширяєва // Запороз. Січ. -1991.-8 берез.
С любовью и признательностью // Народная память о казачестве.-Запорожье,1991.-с.4
Северин Наливайко // Запороз. Січ. -1991.- 9серп.
Сиві соняшники // Запоріз. правда.-1991.-19 лип.
Промовляє історія України // Запоріз. правда.-1991.-28 серп.
П`ять згаслих світів // Запоріз. правда.-1991.12черв.
Сколько можно противиться естеству // Запороз. Січ. -1991.- 26 груд.
Шла обычная жизнь //Весь месяц.-1991.-№2.- май
Слідами січових козаків... // Запороз. Січ. -1991.- 28 лют.
Снимая паутину времени // Машиностроитель.-1991.-8 мая
"Срібна тополя" // Запоріз. правда.- 1991.-13 черв.
Стираючи білі плями // Машиностроитель.-1991.-16 янв.
Хортиця ! Вічна загадка історії // Червоний промінь.-1991.-7 берез.
Ціна довір`я // Запоріз. правда.- 1991.-24 лип.
Вернуть историю народу // Индустр. Запорожье.-1990.-22 июля
" Визнаний померлим за рішенням суду "// Запоріз. правда.- 1990.-14 січ.
За всі мої страждання // Запоріз. правда.- 1990.-23 лют.
Забытый друг // Веда.-1990.-сент., окт.
Загадка гетьмана Полуботка // Запоріз. правда.- 1990.- 23 верес.
Здавалось, лише мить...// Комс. Запоріжжя.-1990.-11 серп.
Искры жизни человеческой // Индустр. Запорожье.-1990.-27 окт.
Їздили до Богдана // Запоріз. правда.-1990.-13 берез.
Как запорожцы Новый год встречали // Веда.-1990.-дек.
Кати та їхні жертви // Запоріз. правда.-1990.-23 жовт.
Листая книгу истории своего народа... // Веда.-1990.-май, июнь.
Надежда умирает последней // Веда.-1990.-март
"Наша слава, наша воля не вмре, не загине" // Индустр. Запорожье.-1990.- 8 нояб.
"Неужели я это пережила?" // Индустр. Запорожье.-1990.-10 апр.
Ночью на кухне: [Новелла]; Силове поле лірики: Діалог критиків (Рижий І. – Шевченко В.) // Хортиця: Альманах. – Дніпропетровськ, 1990. – Вип.1. – С.89 – 92; 134 – 141.
Останній бій Івана Федотовича, або на війні, як на війні // Комс. Запоріжжя.-1990.-28 квіт.
Пам`яті лицарів волі // Машиностроитель.-1990.-21 дек.
Повернути народові історію // Запоріз. правда.-1990.- 4 серп.; Червоний промынь.-1990.- 4жовт.
Почитайте тую славу // Запоріз. правда.-1990.-29 лип.
Рідкий експонат // Индустр. Запорожье.-1990.- 4 авг.
С сигареткой в руке // Выбор.-1990.-июнь
"У вашому випадку додаткових пільг не встановлнено"// Запоріз. правда.- 1990.-6 черв.
Что в имени? // Индустр. Запорожье.-1990.- 31 июля
Что означает слово "Хортица"?// Индустр. Запорожье.-1990.-8 нояб.
Быть ли казакам на Хортице? // Выбор.-1989.-дек.
"Ваше письмо получено мною..." // Индустр. Запорожье.-1989.-22 апр.
Він жив у нашому місті // Запоріз. правда.-1989.-30 груд.
Все началось с фотографии... // Индустр. Запорожье.-1989.-9 сент.
Встреча с молодыми литераторами // Индустр. Запорожье.-1989.-25 янв.
Два товарища // Индустр. Запорожье.-1989.-5 апр.
Доченька-а! // Комс. знамя.-1989.-12 июля
Завтра – новая высота // Индустр. Запорожье.-1989.- 6 янв.
"И на Тихом океане свой закончили поход" // Веда.-1989.-дек.
На шумных восточных базарах // Веда.-1989.-дек.
Начало // Индустр. Запорожье.-1989.-23 июня
Хлопці нашого міста // Комс. Запоріжжя.-1989.-4 берез.
Час говорити і знати // Комс. Запоріжжя.-1989.-26 серп.
Яблоки бессмертия // Веда .-1989.-сент.
Где же находилась Запорожская Сечь? // Индустр. Запорожье.-1988.-27 марта
Дві довідки і пам`ять // Запоріз. правда.-1988.- 7 листоп.
Запорізький родовід Гоголя // Запоріз. правда.-1988.-28 серп.
Запорожские корни Маяковского // Индустр. Запорожье.-1988.-24 апр.
И вновь о казацком письме // Индустр. Запорожье.-1988.-15 нояб.
Козацкого рода // Рабочая газ.-1988.-21 сент.;Вісті з України.-1988.-№48.-листоп.
Кузьмичи // Индустр. Запорожье.-1988.-17 июля
Компенсація за рушницю // Комс. Запоріжжя.-1988.-1 жовт.
О нем сообщали сводки Совинформбюро // Вперед.-1988.-12,19 апр.
О чем рассказала старая фотография : [О писателях , написавших книгу "История Днепростроя"-В. Юрезанском, И. Немзере, Я. Баше, В. Дончаке]// Индустр. Запорожье.-1988.-12 апр.
Славно прожитая жизнь // Индустр. Запорожье.-1988.-16 янв.
Тепло самої землі // Запоріз. правда.-1988.-15трав.
Дорогоцінні реліквії // Запоріз. правда.-1987.- 18 жовт.
(Соавт. Т.Соколенко) Любовь сквозь разлуки // Индустр. Запорожье.-1987.-25 окт.
На урок – в музей // Индустр. Запорожье.-1987.-12 июня
(Співавт. В. Тимофеєв) Нотатки про історичні повісті М. Шевельова // Комс. Запоріжжя.-1987.-20 черв.
Незабываемая встреча // Индустр. Запорожье.-1987.- 1 нояб.
Чи брав Сірко Дюнкерк ? //Комс. Запоріжжя.-1987.-4 квіт
Эти добрые руки // Индустр. Запорожье.-1987.-10 марта
"Жив останусь , напишу..." // Индустр. Запорожье.-1986.-9 мая
Запорожцы пишут письмо... // Индустр. Запорожье.-1986.-9 сент.
Соприкосновение с историей // Индустр. Запорожье.-1986.-15 февр.
(Соавт. А. Ланчик) Феодосия – значит счастливая // Индустр. Запорожье.-1986.-8 марта
Бессмертное "Слово"// Индустр. Запорожье.-1985.-14 июня
Василь Стефаник – нащадок запорожця // Комс. Запоріжжя.-1985.-12 січ.
Капелла "Дніпрельстан"// Индустр. Запорожье.-1985.-25 июня
Куда уходят корни родословной великого русского композитора // Индустр. Запорожье.-1985.-6 июля
О Кобзаре он знал с детства// Индустр. Запорожье.-1985.-21 апр.
Образы сказок // Индустр. Запорожье.-1985.-14 авг.
На хвилях памяті // Комс. Запоріжжя.-1984.-28 лип.
6 тисяч років тому // Комс. Запоріжжя .- 1984.- 28 квіт.
Будівництво музею завершується [на о. Хортиця]// Запоріз. правда.-1981.-15 лип.
У тому далекому році // Запоріз. правда.-1981.- 6 верес.
Экспонаты рассказывают// Индустр. Запорожье.-1981.-23 сент.
У истоков : [Рец. на книгу П. Баулина "Родниковіе дни"]//Индустр. Запорожье.-1980.-21 сент.
І через гони грізних літ лунає пам`ять // Комс. Запоріжжя.-1973 .-13 листоп.
Запорожцы в Крыму // Индустр. Запорожье.-1970.-16 янв.
Мои раскопки // За наукові кадри .-1964.-18 верес.
Жива легенда століть : [Про історію о. Хортиця / реж. Л. Анічкін. Сценарій В. Шевченка ]
Перехрестя одного роду : [Про родовід гетьмана К. Розумовського / реж. Л. Анічкін . Сценарій В. Шевченка]
Анатема : [Про гетьмана І. Мазепу / реж. Л. Анічкін. Сценарій В. Шевченка]
Останній злет: [Про гетьмана Б. Хмельницького / реж. Л. Анічкін. Сценарій В. Шевченка]
На уклін до коша :[Про Запорозьку Січ / реж. М. Юдін. Сценарій В. Шевченка]
Вічна таїна музики [Про зв`язки композитора П.І. Чайковського з Україною / реж.
О. Шевчук. Сценарій В. Шевченка]
.Премьера фильма // Индустр. Запорожье.-1993.-5 мая
Кобинець А Фільми запорізького краєзнавця // Запоріз. правда .-1994 .-18 січ.
Перепадя В. "Анатема"// Запороз. Січ.-1995.-16 лют.
"Вічна тайна музики"// Запороз. Січ.-1996.-19 берез.
Література про життя та творчість
Віталію Івановичу Шевченку – 70 ! : [Привітання з 70 - літтям ] // Запороз. Січ.-2009. -2 квіт.
... І веселий гурт : Нові книги запорожців: ["Веселий гурт" – книга гумору і сатири запоріз. авторів: В. т. ч. В. Шевченка] // Суббота плюс. – 2005. – 20 янв. (№3). – С. 12
Книжкові джерела української біографістики у фондах Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: Матеріали до бібліографії (середина ХІХ – ХХ ст.). – К., 2004. – 366 с. – Із змісту: [В т.ч. кн. В.І.Шевченка "Под сенью музы терпеливой" (Днепропетровск, 1992)]. – С.257.
Юрик П. "Корінь і крона " кращих українських родин // Запороз. Січ.-2001.-27 січ.
Шульга М. Корені нашого родоводу // Запоріз. правда.-1999.-2 верес.
Нагорна Г.Огляд нової краєзнавчої літератури : [Серед ін. про кн. "Их имена в полутьме серебристой" ] // Запороз. Січ.-1997.-20 верес.
Ахинько В."Далекое мерцание огня" // Верже.-1996.-29 марта
Веретельник И. Рисунок словом // Днепров. металлург.-1996.- 26 янв.
Ласков М. "Треугольники с фронта" // Верже.-1994.-19 апр.
Нагорна Г. Рядки , обпалені війною // Запороз. Січ.-1994.-12 січ.
Ботнер Ю. 200 познавательных страниц // Индустр. Запорожье.-1993.-19 мая
Жива пам`ять // Запоріз.правда.-1993.-22 черв.
Захаренко А. Історія далека і близька // Запоріз. правда.-1993.-30 берез.
Продан А. Спасибо за книгу ! // Индустр. Запорожье .-1993.-12 июня.
Кривошей А.Депутат горсовета издал книгу рассказов // Запороз. Січ.-
Морозюк В. Болить йому історія // Запоріз. правда. – 1991. – 12 лип.
Завгородній І. Книжка без ціни. Справді неоціненна // Запоріз. правда.-1991.-28 верес.
Лиходід М. А уява малює далеко більше // Запоріз. правда. – 1990. –14 жовт.
Тригуб В. Республика "Запорожская Сечь" // Комс. знамя.-1989.-16 апр.
- 10561 просмотр