Вы здесь

Поради Бібліотекарям

 
   

Поради Бібліотрекарям

Готуючись до відзначення знаменної дати, бібліотеки області повинні приділяти особливу увагу популяризації творчої спадщини Каменяра. Успіх цієї роботи значною мірою залежить від того, наскільки повно представлені його твори у бібліотечних фондах. У зв'язку з цим центральним бібліотекам необхідно проаналізувати укомплектованість фондів творами І.Я.Франка, літературою про його життя і діяльність, відповідними бібліографічними матеріалами; систематично стежити за виходом у світ нових книг, публікаціями у періодичній пресі, присвячених письменнику, перевидань його творів і домогтися своєчасного придбання їх. Можна також забезпечити бібліотеки-філіали цією літературою шляхом організації тематичних добірок книг і періодичних видань з єдиного фонду системи.
Розгортаючи роботу назустріч ювілею І.Франка, пропонуємо використовувати зв'язки бібліотек із школами, Будинками культури, місцевими літераторами, книголюбами, засобами масової інформації. Це дозволить розширити читацьку аудиторію, сприятиме підвищенню ефективності ювілейних заходів.


Питання, пов'язані з життям і творчістю письменника, повинні знайти належне відображення в тематиці занять літературних об'єднань, клубів любителів поезії тощо.
Радимо провести франківські читання "Велетень думки і праці" за
програмою:


• "Сторінки життя Великого Каменяра" (зустріч у літературному клубі);

• "І.Франко: поет з відвагою борця" (перегляд літератури);

• "В його поезії заговорили бурі...." (година поезії);

• Художня проза І.Франка (огляд літератури);

• "Іван Франко і Михайло Грушевський" (бесіда);

• "Франко незнаний" (літературна година);

• " Іван Франко в театрі і кіно" (літературно-музичний вечір).


Сьогодні із забуття повертаються вірші, публіцистичні твори, етнографічні
праці, які не увійшли до п'ятидесятитомного видання творів І.Франка. Мета літературної години "Франко незнаний" - ознайомити з ними читачів. Допоможуть її підготувати такі публікації:

Денисюк І. Деякі "білі плями" Франкіани // Слово і час. - 1990. - № 10; II.

Денисюк І., Корнійчук В. Подвійне коло таємниць: Нові матеріали до історії "Зів'ялого листя" //Дзвін. - 1990. -№ 8. - С. 126-133.

Нам пора для України жити // Дивослово. - 1996. - № 8. - С.3-37,
Семерякова А. Мистична поема доктора Франка // Українська мова та література. - 1999. - №43.- С.12


В період підготовки до відзначення ювілею Івана Франка доречно організувати книжкову виставку "Іван Франко - трибун народний", з концентрувавши документи за трьома розділами:

• "Його життя - вогонь і боротьба";

• "Бажав я для скованих волі...";

• " Образ твій ми бережем з любов'ю, в граніті, в бронзі і в серцях
своїх" (В.Сосюра).


Як підсумковий захід пропонуємо провести вікторину "Чи знаєте Ви творчість І.Франка", яка дасть можливість поглибити читацький інтерес до творчості письменника.