Інтернет речей
Зміст
Питання загроз, безпеки та захисту
Від укладача
Серія бібліографічних покажчиків «Споживаємо розумно» повинна була об’єднати декілька тематичних видань, серед яких – «Розумний будинок» та «Розумне місто». Але виявилось, що це неможливо без інформації про «Інтернет речей» – мережеву комунікацію об’єктів (речей), які взаємодіють між собою та навколишнім середовищем. Саме ця технологія й допомагає нашим будинкам та містам становитися «розумними». Тож першим у серії «Споживаємо розумно» став покажчик, присвячений «Інтернету речей».
Покажчик вміщує джерела із фондів Запорізької ОУНБ та повнотекстові відкриті інтернет-ресурси із наукових збірників, часописів (які мають електронну версію), електронних видань українською та російською мовами.
В окремих розділах зібрані матеріали, присвячені сферам застосування, правовим питанням, технологічним аспектам упровадження та безпековим проблемам «Інтернету речей». Перший розділ об’єднує загальні відомості, соціально-філософський аналіз, економічні питання, перспективи розвитку тощо. Видання має короткий вступ, який у загальних рисах знайомить з цією технологією, та іменний покажчик авторів публікацій.
У межах розділів джерела розміщені в алфавітному порядку, наявність у фондах ЗОУНБ помічена значком * (зірочка). Покажчик вміщує публікації останніх років (найстаріші 2015 р.). Відбір закінчений 30 червня 2020 року. Публікації, об’єм яких менший за дві сторінки, не включалися.
Тематичне наповнення видання дозволяє використовувати його як спеціалістам у відповідних галузях, так і всім, хто вивчає або просто цікавиться провідною технологією.
Концепція «Інтернету речей» (IoT) побачила світ ще у 1999 році завдяки британському технологу Кевіну Ештону, який працював на компанію Procter&Gamble і займався оптимізацією виробництва.
Саме тоді у нього і з’явилася ідея – а що, якщо речі збиратимуть, опрацьовуватимуть і передаватимуть ці дані без участі людини? Як би це називалося? «Інтернет речей» – подумав Ештон і став провидцем.
Він пояснював так: «Якщо у двадцятому столітті дані потрапляли в комп’ютер тільки від людини, яка використала для їх введення додаткові пристрої, то у двадцять першому столітті ми вже маємо справу з гаджетами, які самі можуть збирати і відправляти дані. Подивіться, наприклад, на свій смартфон: можна сказати, що у нього є десять чуттів. Він може визначити, де знаходиться, в якому напрямку рухається. У нього є уявлення про зміну тиску, часу. Він навіть може передбачити погоду. Вам не потрібно повідомляти йому всі ці дані за допомогою введення, завдяки мобільним додаткам смартфон збирає їх самостійно. В цьому і полягає суть Інтернету речей: дані збираються, опрацьовуються і передаються пристроями без участі людини».
Ідея, що пристрої можуть обмінюватися інформацією один з одним без участі людини, з’явилася досить давно. Ще наприкінці 70-х обговорювалася можливість повної автоматизації передачі даних. Тоді подібний підхід мав назву «повсюдний комп’ютинг».
Період 2008-2009 років вважають часом кількісного переходу від «Інтернету людей» до «Інтернету речей». Саме тоді кількість пристроїв, підключених до інтернету, перевищила кількість інтернет-користувачів. Знадобилося майже десятиліття для того, щоб словосполучення «Інтернет речей» увійшло в повсякденне життя. Разом зі штучним інтелектом IoT став передовим напрямком розвитку інформаційних технологій. Так, у 2008 році IPSO Alliance створив союз компаній, які підтримали розробку технологій, пов’язаних з «Інтернетом речей». Це стало сигналом для великих корпорацій.
Сучасний «Інтернет речей» – це мережева комунікація об’єктів (речей), які взаємодіють між собою та навколишнім середовищем. Керувати різноманітними пристроями можна за допомогою смартфона, знаходячись у будь-якому місці. Головна умова – наявність інтернету. Крім того, поєднані між собою пристрої можуть виконувати певні дії й без втручання людини.
Джордж Осборн, колишній британський Канцлер скарбниці, «Інтернет речей» вважав наступним етапом технічної революції, який стосується зміни побуту, виробництва, мобільних пристроїв й індустріальної галузі.
Серед його важливих функцій – полегшення повсякденного життя, підвищення ефективності та якості роботи, енергозаощадження. Немає чіткого списку приладів, для яких можна застосувати цей підхід. Це можуть бути побутові прилади: пральна машина, якою можна керувати онлайн, або холодильник, що сам напише список продуктів і замовить доставку. Ще один варіант – гаджети, котрі можна носити: фітнес-трекери, «розумні» годинники. Також до ІоТ відносять автомобілі та інший транспорт з системою автопілоту – такі, що можуть їздити без водія.
До технологій та пристроїв, які можуть увійти до персонального «Інтернету речей» кожної людини, можна зарахувати розважальні відео- та аудіосистеми; безпекові пристрої, датчики температури, вологості, руху; домашні роботизовані та просто електронні сиcтеми та багато інших пристроїв.
Але це не тільки «розумна» побутова техніка. Його можна застосовувати у будь-якій галузі, де щось можна автоматизувати, тобто практично в усіх сферах життя людини. Особливо активно ІоТ розвивається в аграрному секторі, логістиці, концепції Smart Sity. Тобто там, де є потреба моніторингу стану об’єктів або в зборі великих даних з метою їх подальшого аналізу.
Наприклад, датчики переміщення громадського транспорту, планування маршрутів на основі вивчення пасажиропотоків, шуму та забрудення відеоспостереження допомагають зробити життя у містах більш безпечним та зручним.
Завдяки «Інтернету речей» доставка будь-яких товарів з виробництва або зі складів до магазинів стає передбачуваною, що дуже важливо як для кінцевого споживача, так і для бізнесу.
Він дуже затребуваний у медицині. Це призвело навіть до створення нового терміну – Інтернету медичних речей (Internet of Medical Things).
Темпи розвитку IoT випереджають очікування. Вже у 2017 році кількість приладів, піключених до інтернету, за даними Statista, перевищила 20 мільярдів. А у 2020 році може зрости до 50 мільярдів, передбачає Cisco. Базові технології відомі вже сьогодні, тепер питання за їхньою оптимізацією.
І все ж ІоТ не можна розглядати просто як безліч різноманітних датчиків та приладів, об’єднаних між собою каналами зв’язку та мережею інтернет. Це такий собі щільний інтеграційний зв’язок двох світів: реального та віртуального, в якому і здійснюється взаємодія та спілкування людей і приладів.
Передбачається, що у майбутньому «речі» самі стануть учасниками бізнесу, соціальних та інформаційних процесів, без втручання людини. Дещо загрозливо, чи не так? Але існують і більш реальні небезпеки впровадження цієї технології. З технічної точки зору, «Інтернет речей» може використовувати різні шляхи обробки даних, комунікацій, технологій, методологій тощо. Цей високий рівень неоднорідності у поєднанні з широкою гамою систем ІоТ збільшує число загроз безпеці «розумних» пристроїв, нових векторів кібератак та нових можливостей для зловмисників.
За матеріалами інтернет-джерел
Загальні питання
-
Абрамов В. О. Методичні аспекти викладання дисциплін напрямку «інтернет речей» [Електронний ресурс] / В. О. Абрамов, О. С. Литвин // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2018. – № 1. – С. 73-85. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/cest_2018_1_10
-
Арістова І. В. Феномен Інтернет речей: методологія дослідження // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 113-118. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Барышников П. Н. Морфология технологической сказки: Интернет вещей и социальные дистанции [Электронный ресурс] // Социология власти. – 2015. – № 1. – С. 37-54. – URL: https://cutt.ly/How4nTy
-
Богданова И. Ф. Интернет вещей в научных исследованиях [Электронный ресурс] / Богданова И. Ф., Богданова Н. Ф. // Социология науки и технологий. – 2017. – № 1. – С. 85-95. – URL: https://cutt.ly/Uow4Kaf
-
Боклан С. Г. Інтернет речей і «Хвилі» цивілізацій за Є. Тоффлером / Боклан С. Г., Мельник Б. Б. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 128-133. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Бортник К. Я. Інтернет речей та як він змінить наше життя у майбутньому [Електронний ресурс] / К. Я. Бортник, О. В. Ольшевський, В. Ю. Пащук // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2018. – № 30/31. – С. 14-18. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kitonv_2018_30-31_5
-
Гордієнко С. Г. Методологічні аспекти дослідження Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих. – К., 2018. – С. 20-29. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Горностай Н. І. Розвиток і перспективи ІКТ в світі та Україні // Наук.-техн. інформація. – 2016. – № 3/4. – С. 28-34.*
-
Дмитренко Ю. Интернет вещей // Бизнес и безопасность. – 2015. – № 6. – С. 45-48.*
-
Довгань О. Д. Впровадження технологій Інтернет речей: проблеми і наслідки // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 34-38. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Евгенев Г. Б. Индустрия 5.0 как интеграция Интернета знаний и Интернета вещей [Электронный ресурс] // Онтология проектирования. – 2019. – № 1 (31). – С. 7-23. – URL: https://cutt.ly/Xow7WQl
-
Журавльов О. В. Інтернетизація та глобальна інституціоналізація економічних систем / О. В. Журавльов, О. А. Сімасов // Статистика України. – 2017. – № 4. – С. 39-46.*
-
Іванченко В. Ю. Інтернет речі: інформаційно-психологічний вплив // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 110-113. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Іванченко Н. О. Розвиток ринку «інтернет речей» в Україні [Електронний ресурс] // Сучасні детермінанти розвитку бізнес-процесів в Україні : ІІ міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. / Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. – К., 2018. – С. 211-214. – URL: https://cutt.ly/CorzJAL
-
Історія Інтернету речей. З чого все починалося? [Електронний ресурс] // Perenio.ua : сайт. – URL: https://cutt.ly/2orzPNT
-
Карпова Д. Н. Социотехнический поворот в исследовании цифровизации общества [Электронный ресурс] : [интернет вещей] / Карпова Д. Н., Проскурина А. С. // Власть. – 2020. – № 1. – С. 97-105. – URL: https://cutt.ly/fow5sBr
-
Кернасюк Ю. В. Економічний потенціал розвитку ринку «інтернету речей» // Актуальні проблеми економіки та управління в умовах системної кризи : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф., 29 листоп. 2016 р., м. Львів. – Львів, 2016. – Ч. 2. – С. 321-326. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Vya6vDR
-
Ким Е. О. Интернет вещей: перспективы применения [Электронный ресурс] / Ким Е. О., Шин А. А. // Вестн. Челябин. гос. ун-та. – 2019. – № 3 (425). – С. 230-234. – URL: https://cutt.ly/8ow5D56
-
Коваль В. В. Ринок послуг інтернет-речей (IoT): сучасний стан та обмеження розвитку / В. В. Коваль, В. А. Замлинський // Трансформація економіки та права в умовах системних реформ України : зб. наук. пр. за матеріалами всеукр. наук.-практ. конф. (27 жовт. 2017 р.) / МОН України, Одес. торг.-екон. ін-т [та ін.] ; редкол.: Квач Я. П. [та ін.]. – Одеса, 2017. – С. 35-37. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/dya3Xjw
-
Козлов А. В. Интернет вещей как субсидиарная система [Электронный ресурс] // Economic Consultant. – 2019. – № 1 (25). – С. 10-16. – URL: https://cutt.ly/Qow6yjX
-
Колесник П. Д. Перспективы интернета вещей как инструмента цифровой экономики [Электронный ресурс] // Хроноэкономика. – 2019. – № 1 (14). – С. 53-58. – URL: https://cutt.ly/syQbFeN
-
Коноплев Д. Э. Интернет вещей как новый канал коммуникации: перспективы и риски [Электронный ресурс] // Знак: проблемное поле медиаобразования. – 2019. – № 4. – С. 170-178. – URL: https://cutt.ly/5yQbzeI
-
Криштаносов В. Б. Цифровая экономика: современные направления, динамика развития, вызовы [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Тр. БГТУ. Серия 5: Экономика и управление. – 2020. – № 1 (232). – С. 13-30. – URL: https://cutt.ly/7igfbYP
-
Кудбиев Ш. Методологические аспекты цифровой трансформации [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // International scientific review. – 2020. – № LXVII. – С. 29-36. – URL: https://cutt.ly/Qow6IbO
-
Лопаткин Д. С. Интернет вещей как фактор цифровой трансформации экономики [Электронный ресурс] // Инновации и инвестиции. – 2018. – № 9. – С. 257-260. – URL: https://cutt.ly/3igfIP2
-
Магомаева Л. Р. Цифровые инновации в современной экономике: сферы внедрения и эффекты [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Вестн. Ин-та экономики РАН. – 2020. – № 2. – С. 137-146. – URL: https://cutt.ly/SigfJHb
-
Маркеева А. В. Социальные последствия развития Интернета вещей (IoT) [Электронный ресурс] // Совр. информ. технологии и ИТ-образование. – 2016. – № 2. – С. 236-240. – URL: https://cutt.ly/Eow65K6
-
Махровский О. В. От изобретения радио к Интернету вещей [Электронный ресурс] // Век качества. – 2015. – № 2. – С. 60-67. – URL: https://cutt.ly/MorzQwS
-
Мельник І. В. Вплив Інтернет речей на цифрову культуру в Україні // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих. – К., 2018. – С. 15-19. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Механиков В. Е. Социокультурные факторы воздействия интернета вещей на сознание человека [Электронный ресурс] / Механиков В. Е., Поликарпова Е. В. // Соц.-гуманитар. знания. – 2016. – № 7. – С. 92-98. – URL: https://cutt.ly/NyQbxB8
-
Наконечний А. Й. Інтернет речей і сучасні технології [Електронний ресурс] / А. Й. Наконечний, З. Є. Верес // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Автоматика, вимірювання та керування. – 2016. – № 852. – С. 3-9. – URL: http://ena.lp.edu.ua/bitstream/ntb/36449/1/2_3-9.pdf
-
Нашинець-Наумова А. Інтернет речей: реалії сьогодення // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 32-35. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/joeqPAs
-
Ожеван М. А. Перспективи взаємодії Інтернету речей та Інтернету людей: виклики відчуження та дегуманізації // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих. – К., 2018. – С. 12-15. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Ожеван М. А. Технофілія VS Технофобія: розвиток цивілізації як розв’язання суперечностей між новітніми технологіями та культурними традиціями // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 23-29. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Омельченко Ю. О. Концептосфера «Інтернет "розумних" речей» та її філософський смисл [Електронний ресурс] // Мультиверсум. Філос. альм. – 2015. – Вип. 7/8. – С. 65-74. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Multi_2015_7-8_9
-
Омельченко Ю. О. Проблема перетворення людської природи в епоху Інтернету «розумних» речей [Електронний ресурс] // Мультиверсум. Філос. альм. – 2014. – Вип. 10. – С. 9-90. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Multi_2014_10_9
-
Отрешко Н. Б. Інтернет речей: концепція та реальність // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 125-127. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Петрівський О. Вплив технологій «Інтернету Речей» на особистість людини [Електронний ресурс] // Дослідження проблем гуманітарних наук : зб. наук. пр. / Київ. нац. ун-т технологій та дизайну ; [ред.: А. В. Сакун, Т. І. Кадлубович, Д. С. Черняк]. – К., 2019. – С. 94-99. – URL: https://cutt.ly/eorzgYP
-
Петрович С. Д. Дослідження тренду «Інтернет речей» у коледжі [Електронний ресурс] // Комп'ютер у школі та сім'ї. – 2015. – № 8. – С. 23-26. – URL: https://cutt.ly/ppoKLYs
-
Пилипчук В. Г. Становлення і регулювання суспільних відносин у сфері новітніх інформаційних технологій (інтернет речей) // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 16-20. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Пителинский К. В. Цифровое средневековье, интернет вещей и 3D-технологии [Электронный ресурс] // Вестн. Моск. междунар. акад. – 2017. – № 1. – С. 264-269. – URL: https://cutt.ly/aigf26y
-
Рубашенков А. М. Интернет вещей [Электронный ресурс] / Рубашенков А. М., Бобров А. В. // Достижения науки и образования. – 2018. – № 7. – С. 39-44. – URL: https://cyberleninka.ru/article/n/internet-veschey-2
-
Рябошлик В. Огляд сучасних технологічних проривів і нових перспектив (від інтернету людей до інтернету речей) // Економіст. – 2017. – № 6. – С. 17-22.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econ_2017_6_6
-
Сидоренко С. «Інтернет речей» як об’єкт соціально-філософського аналізу // Концептуальні та практичні засади становлення і розвитку «smart-освіти» як чинника формування «smart-культури» в умовах еволюції від інформаційного суспільства до «smart-суспільства» : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 19-20 груд. 2018 р. / МОН України, ЗДІА ; [авт.: М. Ажажа та ін.]. – Запоріжжя, 2018. – С. 112-115.*
-
Скиба А. Ю. Розвиток інтернету речей у сучасному світі // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 135-138. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Смолин О. І. Інтернет речей як технологічний феномен XXI століття [Електронний ресурс] / Смолин О. І., Олексюк В. П. // Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання: досвід, тенденції, перспективи : матеріали ІV міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (м. Тернопіль, 30 квіт. 2020 р.). – Тернопіль, 2020. – С. 147-149. – URL: https://cutt.ly/VoepZpj
-
Стефанова Н. А. Интернет вещей как основа цифровой экономики [Электронный ресурс] // Стефанова Н. А., Трухина А. Д. // Эксперт: теория и практика. – 2019. – № 3. – С. 60-65. – URL: https://cutt.ly/Hoep5xg
-
Тімофєєва Л. Ю. «Інтернет речей»: виклики в умовах євроінтеграції // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: [В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 134-137. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Ткачук Т. Інтернет-речі: від фантастики минулого до реалій сьогодення // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 16-19. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Morl2Hv
-
Токарева М. С. Влияние технологий Интернета вещей на экономику [Электронный ресурс] / Токарева М. С., Вишневский К. О., Чихун Л. П. // Бизнес-информатика. – 2018. – № 3 (45). – С. 62-80. – URL: https://cutt.ly/0ighVty
-
Фещенко К. С. «Інтернет речей» – майбутнє інформаційного суспільства // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 133-135. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Шаев Ю. М. Интернет вещей в контексте коммуникативной рациональности [Электронный ресурс] / Шаев Ю. М., Самойлова Е. О. // Гуманитар., соц.-экон. и обществ. науки. – 2017. – № 12. – С. 279-283. – URL: https://cutt.ly/byQbQwx
-
Шаев Ю. М. Интернет вещей и основания биополитики [Электронный ресурс] // Манускрипт. – 2016. – № 12-3 (74). – С. 203-206. – URL: https://cutt.ly/figgtab
-
Шапуров О. О. Інтернет речей (ІоТ): економічний розвиток та можливі наслідки // Освіта як чинник формування креативних компетентностей в умовах цифрового суспільства : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 27-28 листоп. 2019 р. / МОН України, Запоріз. нац. ун-т, Інж. ін-т ; [ред.-упоряд. В. Г. Воронкова]. – Запоріжжя, 2019. – С. 199-202.*
-
Щербинина М. Ю. Концепция интернет вещей [Электронный ресурс] / Щербинина М. Ю., Стефанова Н. А. // Креативная экономика. – 2016. – № 11. – С. 1323-1336. – URL: https://cyberleninka.ru/article/n/kontseptsiya-internet-veschey
-
Юдина М. А. Интернет вещей: проблемы социальной экспертизы [Электронный ресурс] // Коммуникология. – 2017. – № 2. – С. 50-67. – URL: https://cutt.ly/8yQbnjN
-
Антонова Г. В. Інтернет речей та бездротові смарт-мережі в точному землеробстві [Електронний ресурс] / Г. В. Антонова, А. В. Кедич, О. В. Ковирьова // Комп’ютерні засоби, мережі та системи. – 2019. – № 18. – С. 119-127. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kzms_2019_18_21
-
Балабанов В. И. Перспективы внедрения элементов технологий «Интернета вещей» в растениеводстве [Электронный ресурс] / Балабанов В. И., Ищенко С. А., Романенкова М. С. // Вестн. Моск. гос. агроинж. ун-та им. В. П. Горячкина. – 2019. – № 4. – С. 13-18. – URL: https://cutt.ly/kyQbTzf
-
Баранов О. А. Інтернет речей і освіта // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 81-89.*
-
Баранов О. А. Інтернет речей і охорона здоров’я // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 24-36.*
-
Баранов О. А. Інтернет речей і промисловість // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 36-64.*
-
Баранов О. А. Інтернет речей і рітейл // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 89-92.*
-
Баранов О. А. Інтернет речей і сільське господарство // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 65-71.*
-
Баранов О. А. Інтернет речей і транспорт // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 92-96.*
-
Баранов О. А. Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія. Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – 344 с. – Бібліогр.: с. 324-342 (316 назв).*
-
Баранов О. А. Проблеми використання розумних контрактів // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 290-319.*
-
Вахрушева А. А. Опыт и перспективы применения Интернета вещей в навигации [Электронный ресурс] // Интерэкспо Гео-Сибирь. – 2017. – № 2. – С. 25-30. – URL: https://cutt.ly/7iggQ0h
-
Веб Вещей и Интернет Вещей в цифровой экономике [Электронный ресурс] // International Journal of Open Information Technologies. – 2017. – № 5. – С. 38-45. – URL: https://cutt.ly/QoefpTK
-
Гайдученко Д. Проблеми використання технологій Інтернету речей у різних сферах суспільної діяльності // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 180-182. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Гненний А. П. Інтернет речей як головний чинник впровадження ІТ-технологій на сучасному підприємстві [Електронний ресурс] / А. П. Гненний, Ю. Г. Гордієнко // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технол. процесах. – 2018. – № 1. – С. 94-98. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vott_2018_1_14
-
Гриценко В. И. Интернет Вещей в структуре умного предприятия [Електронний ресурс] / Гриценко В. И., Тимашова Л. А. // Управляющие системы и машины. – 2017. – №. 3. – С. 35-43. – URL: https://cutt.ly/rigNtFY
-
Грудзинський Ю. Є. Побудова сенсорної mesh-мережі промислового інтернету речей на основі технології Bluetooth 4.2 [Електронний ресурс] / Ю. Є. Грудзинський, Я. Ю. Лукомський // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». Серія: Нові рішення в сучас. технологіях. – 2018. – № 16. – С. 107-111. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vcpinrct_2018_16_18
-
Давидюк А. М. Виклики та проблематика в промисловому «Інтернеті речей» [Електронний ресурс] / А. М. Давидюк, В. В. Курдеча // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: https://cutt.ly/0oef2Oz
-
Дідич З. «Інтернет речей»: можливості та перспективи їх використання у сільському господарстві України [Електронний ресурс] // Аграрна економіка. – 2018. – Т. 11, № 1/2. – С. 88-93. – URL: https://cutt.ly/DpoLEwM
-
Дідушко Д. М. Імплементація інтернет речей в галузях світової економіки // Формування ринк. відносин в Україні. – 2018. – № 11. – С. 42-48. – Бібліогр.: 6 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2018_11_8
-
Дроговоз П. А. Анализ инновационных технологий в промышленности: блокчейн, интернет вещей [Электронный ресурс] / Дроговоз П. А., Кошкин М. В. // Вестн. ун-та. – 2019. – № 3. – С. 38-43. – URL: https://cutt.ly/GyQbIwI
-
Дугінець Г. В. Концепція «інтернет речей» у глобальному виробництві: досвід для України // Економіка і регіон. – 2018. – № 1 (68). – С. 127-133. – Бібліогр.: 20 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Tpppqsp
-
Ерастов В. І. Інтернет речей у страховій діяльності // Сучасні проблеми фінансового моніторингу : зб. матеріалів IV Всеукр. наук.-практ. конф. (10 квіт. 2015 р.). / МОН України, Харків. нац. екон. ун-т ім. Семена Кузнеця ; [редкол.: Пономаренко В. С. та ін.]. – Харків, 2015. – С. 63-65. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/PyQpCgy
-
Журавель В. І. Інтернет речей у системі медичної допомоги: можливості та безпека [Електронний ресурс] / В. І. Журавель, Т. Ю. Ткачук, Д. С. Борковський // Актуальні проблеми клініч. та профілакт. медицини. – 2019. – Т. 3, № 1/2. – С. 5-12. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akprkl_2019_3_1-2_3
-
Журавська І. М. IoT-мережа на базі Bluetooth-модулів для автоматизованого керування споживанняґм енергоресурсів [Електронний ресурс] // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2018. – № 30/31. – С. 37-44. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kitonv_2018_30-31_9
-
Заславская О. Ю. Новые возможности информатизации образования – «Интернет вещей» [Электронный ресурс] / Заславская О. Ю., Кириллов А. И. // Вестн. РУДН. Серия: Информатизация образования. – 2017. – № 2. – С. 140-147. – URL: https://cutt.ly/RyQbODX
-
Застосування інтернету речей (ІоТ) за використання протоколу LORAWAN для моніторингу зрошуваних земель [Електронний ресурс] / А. П. Ковальчук [та ін.] // Меліорація і водне госп-во. – 2019. – № 2. – С. 130-139. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mivg_2019_2_16
-
Зуєв В. Бенчмаркінгова природа впровадження технологій інтернету речей у соціальній роботі / Зуєв В., Антонець К. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 75-79. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/koehs45
-
Интернет Вещей на промышленных предприятиях [Электронный ресурс] // International Journal of Open Information Technologies. – 2016. – № 12. – С. 69-78. – URL: https://cutt.ly/NyQbAaz
-
Интернет медицинских вещей: первые шаги по систематизации [Электронный ресурс] // Журн. телемедицины и электрон. здравоохранения. – 2017. – № 3. – С. 128-136. – URL: https://cutt.ly/eiggD4p
-
Іванченко Н. О. Впровадження корпоративних рішень на основі концепції «Інтернет речей» [Електронний ресурс] / Н. О. Іванченко, І. О. Лисенко // Наук. вісн. Ужгород. нац. ун-ту. Серія: Міжнар. екон. відносини та світ. госп-во. – 2018. – Вип. 19 (1). – С. 161-164. – URL: https://cutt.ly/6ppbNA8
-
Капелюшна Т. В. Динаміка розвитку інтернет речей та їх вплив на управління підприємствами / Т. В. Капелюшна, О. М. Згурська // Економіка. Менеджмент. Бізнес. – 2018. – № 3. – С. 79-86. – Бібліогр.: 18 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecmebi_2018_3_13
-
Ким Е. О. Интернет вещей: перспективы применения [Электронный ресурс] / Ким Е. О., Шин А. А. // Вестн. Челябн. гос. ун-та. – 2019. – № 3 (425). – С. 230-234. – URL: https://cutt.ly/yoehV63
-
Колесов Н. Проблеми використання технологій Інтернету речей у різних сферах суспільної діяльності // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 188-189. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Колчин Е. Ю. Технология интернета вещей как способ управления потребительской лояльностью [Электронный ресурс] / Колчин Е. Ю., Колчина Н. О. // Вопросы управления. – 2019. – № 6. – С. 200-208. – URL: https://cutt.ly/2yQbHdf
-
Коцюбівська К. Упровадження технологій інтернету речей під час створення системи «Розумний дім» [Електронний ресурс] / Коцюбівська К., Прісич В., Яворський О. // Цифрова платформа. Інформаційні технології в соціокультурній сфері. – 2019. – Т. 2, № 2. – С. 136-143. – URL: http://infotech-soccult.knukim.edu.ua/article/view/187725/187711
-
Кравченко І. А. Державні заходи впровадження технологій Інтернет речей в соціальній сфері // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 117-119. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Кравчук О. О. Інтернет речей і сучасні системи автоматизованого прийняття рішень у податкових правовідносинах // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 171-176. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Кравчук О. О. Інтернет речей у податкових правовідносинах [Електронний ресурс] // Публічне право. – 2017. – № 4. – С. 98-105. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pp_2017_4_15
-
Крайнюченко О. Ф. Можливості та передумови використання інтернету речей на українських підприємствах [Електронний ресурс] / О. Ф. Крайнюченко, Ю. Ю. Єфісько // Наук. вісн. Міжнар. гуманітар. ун-ту. Серія: Економіка і менеджмент. – 2019. – Вип. 35. – С. 160-164. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvmgu_eim_2019_35_23
-
Круц А. О. Особливості явища Інтернету речей в окремих сферах життєдіяльності // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 139-141. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Лапін А. В. Інтернет речей як фактор підвищення ефективності фермерських господарств [Електронний ресурс] / А. В. Лапін, І. О. Грінчук // Кооперативні читання : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., 7 черв. 2019 р. – Житомир, 2019. – С. 99-104. – URL: https://cutt.ly/QiggMae
-
Лепеш Г. В. Совершенствование форм взаимодействия между предприятиями в контексте цифровой трансформации [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Технико-технол. проблемы сервиса. – 2020. – № 2 (52). – С. 3-10. – URL: https://cutt.ly/8igg7de
-
Майданюк Н. В. Проблеми та перспективи застосування технологій Інтернету речей для промислових підприємств [Електронний ресурс] // Вимірювальна техніка та метрологія. – 2019. – Т. 80, вип. 1. – С. 27-33. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/metrolog_2019_80_1_8
-
Маркова О. М. Реализация операционного риска коммерческого банка в цифровой среде [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Фин. рынки и банки. – 2020. – № 2. – С. 63-68. – URL: https://cutt.ly/highyNz
-
Марціленко С. В. Проектування системи моніторингу на небезпечних хімічних підприємствах з використанням технології Інтернету речей [Електронний ресурс] / С. В. Марціленко, В. В. Правило // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/131844/128075
-
Медникова О. В. IоT в транспорте: как интернет вещей помогает избежать катастрофы, аварии и загруженность крупных городов [Электронный ресурс] // Вестн. Акад. знаний. – 2019. – № 4 (33). – С. 154-158. – URL: https://cutt.ly/0ighgiS
-
Мельниченко А. А. Майбутнє освіти в епоху штучного інтелекту та інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 14-15. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/ippA5qb
-
Мельниченко А. А. Трансформації системи освіти в контексті розвитку Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 20-23. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Норалиев Н. Х. Цифровые технологии в сельском хозяйстве [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] / Норалиев Н. Х., Юсупова Ф. Э. // Вопросы науки и образования. – 2020. – № 8 (92). – С. 4-10. – URL: https://cutt.ly/loekJne
-
Павлишин М. Розподілена інтелектуальна система агромоніторингу з використанням інтернет речей [Електронний ресурс] / М. Павлишин, М. Павлишин, І. Гусар // Техніко-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України. – 2019. – Вип. 24. – С. 214-219. – URL: https://cutt.ly/hppSdH1
-
Применение интернета вещей в цепях поставок фармацевтической индустрии [Электронный ресурс] / Баркова Н. Ю. [и др.] // Вестн. ун-та. – 2019. – № 9. – С. 68-74. – URL: https://cutt.ly/ayQbKex
-
Рубан Т. С. Цифрова технологія «інтернет речей» у маркетингу глобального розподілу продовольчих товарів [Електронний ресурс] // Бізнес-навігатор. – 2016. – № 2. – С. 12-20. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bnav_2016_2_4
-
Сахаров В. І. Застосування інтернету речей для контролю температури та вологості повітря [Електронний ресурс] / В. І. Сахаров, С. В. Сахарова // Холод. техніка та технологія. – 2018. – Т. 54, вип. 1. – С. 51-55. – URL: https://cutt.ly/AppSQNF
-
Сердюков Р. Д. Сущность и структурные компоненты цифровой экосистемы промышленного предприятия [Электронный ресурс] : [пром. Интернет-вещей] // Естеств.-гуманитар. исследования. – 2020. – № 3 (29). – С. 300-305. – URL: https://cutt.ly/UigcxLC
-
Скіцько В. І. Інтернет речей у логістиці: сьогодення та тенденції // Цифрова економіка : зб. матеріалів Нац. наук.-метод. конф., 4–5 жовт. 2018 р., м. Київ / МОН України, ДВНЗ «Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана» [та ін.] ; [оргком.: Д. Г. Лук’яненко (голова) та ін.]. – К., 2018. – С. 330–334. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/morlP0u
-
Соломенникова Е. А. Цифровизация машиностроительных и станкостроительных производств – основа повышения конкурентоспособности высокотехнологичного бизнеса [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Большая Евразия: развитие, безопасность, сотрудничество. – 2020. – № 3-1. – С. 551-554. – URL: https://cutt.ly/bighnxg
-
Сорокін Д. В. Інфраструктура промислових мереж IoT та кіберзагрози в доступі при використанні IoT рішень / Д. В. Сорокін, А. П. Бондарчук, К. П. Сторчак // Телекомунікаційні та інформ. технології. – 2019. – № 4. – С. 120-127.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vduikt_2019_4_14
-
Сотник І. М. Підходи до забезпечення інформаційної безпеки промислового інтернету речей на підприємстві [Електронний ресурс] / І. М. Сотник, К. Ю. Завражний // Маркетинг і менеджмент інновацій. – 2017. – № 3. – С. 177-186. – URL: https://cutt.ly/noel5o1
-
Створення інформаційної системи моніторингу забруднення атмосферного повітря міста на основі технології «Інтернет речей» [Електронний ресурс] / В. Б. Мокін [та ін.] // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. – 2017. – № 3. – С. 49-58. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2017_3_8
-
Стрєлкіна А. А. Забезпечення кібербезпеки медичних систем: виклики і рішення в контексті Інтернету речей [Електронний ресурс] / А. А. Стрєлкіна, Д. Д. Узун // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. – 2017. – № 1. – С. 44–50. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2017_1_7
-
Суворова С. Д. Проектирование цифровых логистических платформ в цепи поставок [Электронный ресурс] : [в т. ч. с использованием Интернета вещей] / С. Д. Суворова, И. А. Бойко, А. И. Захаренко // Естеств.-гуманитар. исследования. – 2020. – № 3 (29). – С. 321-325. – URL: https://cutt.ly/aighS1y
-
Ткачук Н. А. Використання Інтернету речей в розвідувальній діяльності // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих. – К., 2018. – С. 110-113. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Чоні І. Інтернет речей в фармацевтичній галузі [Електронний ресурс] / Чоні І., Гук О. // Бізнес, інновації, менеджмент: проблеми та перспективи : зб. тез доп. І міжнар. наук.-практ. конф. (м. Київ, 23 квіт 2020 р.) / МОН України, НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2020. – С. 84-85. – URL: https://cutt.ly/NorlnQi
-
Шаев Ю. М. Интернет вещей и основания биополитики [Электронный ресурс] // Манускрипт. – 2016. – № 12-3 (74). – С. 203-206. – URL: https://cutt.ly/foezS8O
-
Швайченко В. Б. Технологія електронних систем інтернету речей в індустрії моди [Електронний ресурс] / В. Б. Швайченко, О. С. Ляховченко // Технології та дизайн. – 2018. – № 4. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/td_2018_4_15
-
Шрамко С. Використання інтернету речей (IoT) у забезпеченні громадської безпеки: постановка проблеми // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 106-108. – URL: https://cutt.ly/XoexqU6
-
Щербак Д. С. Технології Інтернету речей в кримінальному судочинстві // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 105-107. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Янова Л. О. Використання Інтернет речей для забезпечення цивільної і промислової безпеки життєдіяльності людей та покращення умов і охорони праці / Янова Л. О., Пищикова О. В., Сахно С. І. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 113-117. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Яцишин М. Ю. «Інтернет речей» в системі міжнародно-правової протидії кіберзлочинності // Держава і право : зб. наук. пр. / Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України ; [редкол.: Ю. С. Шемшученко (голова) та ін.]. – К., 2018. – Вип. 82. – С. 287-298. – Бібліогр.: 24 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jurnaukdir_2018_82_24
-
Абрамов В. О. Захищені кабельні інтерфейси сенсорних мереж інтернету речей [Електронний ресурс] // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – № 1. – С. 73-82. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/cest_2019_1_9
-
Алгоритм оброблення сигналів для ІоТ пристроїв із використанням OFDM-модуляції / Г. О. Гринкевич [та ін.] // Зв’язок. – 2019. – № 6. – С. 42-46.*
-
Алексіна Л. Т. Дослідження технологій інтернету речей / Л. Т. Алексіна, О. О. Шевченко // Зв'язок. – 2019. – № 4. – C. 24-26.*
-
Алєксєєв М. О. Визначення аномальних станів у роботі пристроїв Інтернету речей / Алєксєєв М. О., Безлюднов Д. Є. // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів Х міжнар. наук.-техн. конф. (19-22 квіт. 2016 р., м. Київ). – К., 2016. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/71457/66488
-
Аль-Хафаджі Ахмед Валід. Розроблення методики PSMECA аналізу при застосуванні IoT компонентів у системах фізичної безпеки [Електронний ресурс] // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. – 2018. – № 3. – С. 63–73. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_3_9
-
Амин Раад Джихад Алалван. Применение Bluetooth-технологии в интернете вещей [Электронный ресурс] / Амин Раад Джихад Алалван, Енин В. Д. // Междун. журн. гуманитар. и естеств. наук. – 2018. – № 5-1. – С. 179-183. – URL: https://cutt.ly/todlO1H
-
Анализ методов взаимодействия объектов промышленной автоматизации с использованием технологии Internet Of Thing [Электронный ресурс] / С. П. Новоселов [и др.] // Системи управління, навігації та зв’язку. – 2017. – Т. 2. – № 42. – С. 43-45. – URL: https://cutt.ly/BppSJag
-
Анализ требований при разработке системы управления прикладными задачами IoT / А. П. Бондарчук [та ін.] // Телекомунікаційні та інформ. технології. – 2018. – № 1. – С. 40-46.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vduikt_2018_1_7
-
Аналіз апаратної підтримки криптографії у пристроях інтернету речей / Я. Совин [та ін.] // Безпека інформації. – 2018. – Т. 24, № 1. – С. 36-48. – Бібліогр.: 34 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/7ppS3yi
-
Аналіз вимог до проектування хмарної платформи для інтернету речей // Зв’язок. – 2019. - № 6. – С. 8-11.*
-
Аналіз загроз під час упровадження технології IMT-2020/5G / Ю. І. Катков [та ін.] // Зв'язок. – 2019. – № 2. – С. 3-11. – Бібліогр.: 15 назв.*
-
Бабаев Н. В. Описание методики оценки времени автономной работы оконечных устройств стандартов Cellular IоT [Электронный ресурс] / Бабаев Н. В., Мошков В. В. // Экономика и качество систем связи. – 2019. – № 3 (13). – С. 26-35. – URL: https://cutt.ly/eigjqjE
-
Баранов О. А. Інтернет речей (IоT) і блокчейн [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2018. – № 1. – С. 59-71. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2018_1_8
-
Бачинський Р. В. Система криптографічного захисту Bluetooth зв’язку між пристроєм інтернету речей та мобільним обчислювальним пристроєм [Електронний ресурс] / Р. В. Бачинський, А. В. Купецький // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Інформ. системи та мережі. – 2018. – № 887. – С. 18-24. – URL: https://cutt.ly/oppKnX1
-
Брайчевський С. М. Зворотні зв’язки в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 2. – С. 32-39. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2019_2_6
-
Брайчевський С. М. Проблема персональних даних в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 4. – С. 61-67. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2019_4_9
-
Брайчевський С. М. Резонансні явища в системах Інтернету речей [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 1. – С. 68-73. – URL: https://cutt.ly/mppKSzA
-
Бугаєнко Ю. М. Вибір алгоритму машинного навчання для застосування при обробці даних в підмережі ІоТ [Електронний ресурс] / Ю. М. Бугаєнко, В. В. Курдеча // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/131547/127626
-
Вергун А. І. Розробка модифікованої архітектури мережі інтернету речей із використанням LP-WAN // Зв'язок. – 2019. – № 4. – C. 15-17.*
-
Волосян Д. О. Програмні засоби оброблення інформації для Інтернету речей [Електронний ресурс] // Електронна та Акустична Інженерія. – 2019. – Т. 2, № 4. – С. 52-57. – URL: https://cutt.ly/hpqhzmD
-
Гайдур Г. І. Алгоритм визначення центроїдів масивів даних у парадигмі ІоТ / Г. І. Гайдур, Є. В. Прилєпов // Зв’язок. – 2017. – № 6. – С. 14-16.*
-
Гіоргізова-Гай В. Ш. Шлюз у системі інтернету речей [Електронний ресурс] / Гіоргізова-Гай В. Ш., Шеренковський А. О. // Вчені зап. ТНУ ім. В. І. Вернадського. Серія: Техн. науки. – 2019. – Т. 30 (69), ч. 1, № 1. – С. 31-37. – URL: https://cutt.ly/dpoJJpm
-
Гненний А. П. Актуальні механізми ідентифікації особистості в інтернеті речей [Електронний ресурс] / А. П. Гненний, Ю. Г. Гордієнко // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2018. – № 30/31. – С. 19-25. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kitonv_2018_30-31_6
-
Гребініченко М. В. Кластерний аналіз для зменшення навантаження в мережах ІоТ [Електронний ресурс] / М. В. Гребініченко, Ю. М. Бугаєнко // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/168473/168284
-
Грудзинський Ю. Є. Побудова сенсорної mesh-мережі промислового інтернету речей на основі технології Bluetooth 4.2 [Електронний ресурс] / Ю. Є. Грудзинський, Я. Ю. Лукомський // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». Серія: Нові рішення в сучас. технологіях. – 2018. – № 16. – С. 107-111. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vcpinrct_2018_16_18
-
Гузов А. Г. Інтернет речей для управління MICROGRID [Електронний ресурс] / А. Г. Гузов, В. В. Курдеча // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: https://cutt.ly/SpqhsRK
-
Давидюк А. М. Виклики та проблематика в промисловому «Інтернеті речей» [Електронний ресурс] / А. М. Давидюк, В. В. Курдеча // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: https://cutt.ly/sppZxua
-
Давидюк А. М. Забезпечення цілісності даних в мережах промислового «Інтернету речей» [Електронний ресурс] / А. М. Давидюк, В. В. Курдеча // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/168188/167954
-
Давидюк А. М. Модифікований метод управління інфраструктурою мережі промислового Інтернету речей / А. М. Давидюк, В. В. Курдеча [Електронний ресурс] // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІV міжнар. наук.-техн. конф. (м. Київ, 13-17 квіт. 2020 р.) / Ін-т телекомунікац. систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського. – К., 2020. – URL: https://cutt.ly/NppZPVH
-
Довгаль В. А. Интернет Вещей: концепция, приложения и задачи [Электронный ресурс] / Довгаль В. А., Довгаль Д. В. // Вестн. Адыг. гос. ун-та. Серия 4: Естеств.-мат. и техн. науки. – 2018. – № 1 (212). – С. 129-135. – URL: https://cutt.ly/voeEsGv
-
Домрачева К. О. Аналіз технологій та стандартів зв'язку для мережі ІоТ / К. О. Домрачева, Н. М. Довженко, В. В. Дмитренко // Наук. зап. Укр. наук.-дослід. ін-ту зв'язку. – 2019. – № 3. – С. 54-62.*
-
Дослідження вразливостей сенсорних підмереж архітектури Інтернету речей до різних типів атак [Електронний ресурс] / М. Алєксандер [та ін.] // Безпека інформації. – 2016. – Т. 22, № 1. – С. 12-19. – URL: https://cutt.ly/9ppZVef
-
Жуков І. А. Оцінювання інтенсивностей первинних інформаційних потоків, згенерованих абонентами інтернету речей [Електронний ресурс] / Жуков І. А. [та ін.] // Проблеми iнформатизацiї та управлiння. – Т. 1, №. 61. – С. 22-29. – URL: https://cutt.ly/Npqhtl5
-
Зайченко Д. С. Повышение устойчивости передачи данных с использованием метода LSB в сочетании с генетическим алгоритмом для IoT / Зайченко Д. С., Синева И. С. // T-Comm - Телекоммуникации и Транспорт. – 2018. – Т. 12, № 12. – С. 43-47. – URL: https://cutt.ly/vigxysv
-
Константинов Н. Э. Блокчейн как платформа для разработки IoT [Электронный ресурс] / Константинов Н. Э., Городничев М. Г., Гематудинов Р. А. // T-Comm - Телекоммуникации и Транспорт. – 2018. – Т. 12, № 9. – С. 63-68. – URL: https://cutt.ly/3oeRe29
-
Курдеча В. В. Метод обробки даних в розподіленій мережі Інтернету речей [Електронний ресурс] / В. В. Курдеча, І. О. Іщенко, А. Г. Захарчук // Молодий вчений. – 2017. – № 10. – С. 75-81. – URL: https://cutt.ly/3ppZ4UD
-
Лоднева О. Н. Анализ трафика устройств Интернета вещей [Электронный ресурс] / Лоднева О. Н., Ромасевич Е. П. // Соврем. информ. технологии и ИТ-образование. – 2018. – № 1. – С. 149-169. – URL: https://cutt.ly/cyQbVog
-
Лукащик В. Автентифікація користувачів у системах Інтернету речей [Електронний ресурс] / В. Лукащик, Т. Гріненко // GLOBAL CYBER SECURITY FORUM (14-16 листоп. 2019 р., м. Харьків) : [матеріали виступів на форумі]. – 2019. – С. 64-65. – URL: https://cutt.ly/Bork93H
-
Макаренко Ю. В. Аналіз можливостей використання технологій 5G в системах Інтернету речей // Електронна та Акустична Інженерія. – 2019. – Т. 2, № 2. – С. 45-49. – URL: https://cutt.ly/QpqgXKp
-
Маняшев Э. Р. Возможности использования чат-роботов в технологиях интернет-вещей [Электронный ресурс] / Маняшев Э. Р., Смирнова Е. В., Сюзев В. В. // Проблемы совр. науки и образования. – 2019. – № 11-1 (144). – С. 21-26. – URL: https://cutt.ly/6yQbNxq
-
Міхненко Я. О. Порівняння видів хмарних сервісів в IoT [Електронний ресурс] / Я. О. Міхненко, В. В. Курдеча // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: https://cutt.ly/gpqg4id
-
Мнушка О. В. SCADA на основі промислового інтернету речей: архітектура системи [Електронний ресурс] // Техн. сервіс агропром., лісов. та транспорт. комплексів. – 2018. – № 12. – С. 117-124. – URL: https://cutt.ly/QppX9s9
-
Мнушка О. В. Прикладний протокол обміну даними в Інтернеті речей [Електронний ресурс] / О. В. Мнушка, О. А. Півнєва, В. М. Савченко // Вісн. Харків. нац. автомобільно-дорож. ун-ту. – 2019. – Вип. 87. – С. 54-58. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vhad_2019_87_10
-
Могильний С. Б. Покрокова побудова системи для Інтернету речей [Електронний ресурс] // Вісн. Нац. техн. ун-ту України «Київ. політехн. ін-т». Серія: Радіотехніка. Радіоапаратобудування. – 2016. – Вип. 65. – С. 73-78. – URL: http://radap.kpi.ua/radiotechnique/article/download/1226/1246
-
Муляр І. В. Модель оцінки ймовірнісно-часових характеристик інформаційної взаємодії в мережі інтернет речей [Електронний ресурс] / І. В. Муляр [та ін.] // Зб. наук. пр. Військ. ін-ту Київ. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. – 2019. – № 63. – С. 96-107. – URL: https://cutt.ly/XppCtdn
-
Негоденко О. В. Інтерполяційні моделі для відновлення сигналів в технологіях Інтернет речей // Телекомунікаційні та інформаційні технології. – 2018. – № 3. – С. 81-87.* – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eoeTgqk
-
Негоденко О. В. Моделі відновлення сигналів в технології Інтернет речей на основі сплайн-фільтрів // Телекомунікаційні та інформаційні технології. – 2018. – № 4 (61). – С. 32-39.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vduikt_2018_4_6
-
Новое поколение Интернета вещей – стандарты и спецификации онтологий etsi [Электронный ресурс] // International Journal of Open Information Technologies. – 2019. – № 9. – С. 73-81. – URL: https://cutt.ly/cyQb1k8
-
Обеспечение сбалансированости развития сетей и платформ Интернета вещей на основе измерения синергетической эффективности [Электронный ресурс] / Кузовкова Т. А. [и др.] // Экономика и качество систем связи. – 2020. – № 1 (15). – С. 13-22. – URL: https://cutt.ly/figxW14
-
Огірко І. В. Технології мереж для Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 43-45. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Огородников Д. В. Методи зовнішнього втручання у технології передачі даних Інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 101-105. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Одарченко Р. С. Основні засади функціонування технології Li-Wi в концепції IoT [Електронний ресурс] / Р. С. Одарченко, Д. М. Пробита, І. В. Третяк // Наукоємні технології. – 2017. – № 2. – С. 107-113. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nt_2017_2_4
-
Осипчук С. О. Прикладні аспекти реалізації рішень передавання інформації в технологіях Інтернету речей [Електронний ресурс] / С. О. Осипчук, А. В. Мошинська, В. В. Киращук // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: https://cutt.ly/CorkPqE
-
Осовский А. В. Анализ моделей трафика, создаваемого устройствами интернета вещей [Электронный ресурс] / Осовский А. В., Кутузов Д. В., Стукач О. В. // Динамика систем, механизмов и машин. – 2019. – № 4. – С. 220-226. – URL: https://cutt.ly/migxGZ8
-
Петренко А. І. Криптологія в Інтернеті речей [Електронний ресурс] // Моделювання та інформ. системи в економіці. – 2019. – № 97. – С. 155-163. – URL: https://cutt.ly/IorknVi
-
Пілінський В. В. Аналіз електромагнітної обстановки пристроїв Інтернету речей у приміщенні [Електронний ресурс] / В. В. Пілінський, О. С. Ратушний, Д. В. Тітков // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». Серія: Техніка та електрофізика високих напруг. – 2019. – № 27. – С. 50-54. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vcpitevn_2019_27_10
-
Поддубна М. О. Зв’язок технології «блокчейн» та Інтернету речей [Електронний ресурс] / М. О. Поддубна, Д. А. Міночкін // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: https://cutt.ly/corkf4I
-
Попеляєв Д. П. Fog computing як проміжний обчислювальний шар між IoT та Cloud [Електронний ресурс] // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2018. – № 33. – С. 31-36. – URL: https://cutt.ly/8orkrdQ
-
Пороло Є. О. Удосконалена архітектура мережі для хмарного Інтернету речей [Електронний ресурс] / Пороло Є. О., Курдеча В. В. // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІV міжнар. наук.-техн. конф. (м. Київ, 13-17 квіт. 2020 р.) / Ін-т телекомунікац. систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського. – К., 2020. – URL: https://cutt.ly/wpqjh4U
-
Праворська Н. І. Проектування системи обміну даними датчика інтернету речей [Електронний ресурс] / Н. І. Праворська, Н. В. Грипинська // Вісн. Хмельн. нац. ун-ту. Техн. науки. – 2018. – № 6 (2). – С. 193-197. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vchnu_tekh_2018_6(2)__37
-
Прокопець В. А. Підхід до підвищення енергоефективності обчислень для сервісів Інтернету речей [Електронний ресурс] / В. А. Прокопець, Л. С. Глоба // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІ міжнар. наук.-техн. конф. (18-21 квіт. 2017 р., м. Київ). – К., 2017. – http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/101785/97016
-
Разработка платформы для управления инфраструктурой интернета вещей [Электронный ресурс] / Якименко А. А. [и др.] // Изв. Самар. науч. центра РАН. – 2017. – № 6-1. – С. 97-105. – URL: https://cutt.ly/YyQb2Aa
-
Рентюк В. Беспроводные технологии Интернета вещей. Часть 1. Общие сведения и протоколы ближнего радиуса действия // Радио Компоненты. – 2018. – №1/2. – С. 35-39.*
-
Рентюк В. Беспроводные технологии Интернета вещей. Часть 2. Wi-Fi ближнего радиуса – возможности и решения // Радио Компоненты. – 2018. – № 3/4. – С. 58-61.*
-
Рибалка В. І. Уніфікована система для інтернету речей [Електронний ресурс] : магістер. дис. (на правах рукопису) / В. І. Рибалка ; НТУ України «Київ. політехн. ун-т ім. І. Сікорського». – К., 2018. – 86 с. – URL: https://cutt.ly/ForjVUy
-
Розробка модифікованої архітектури мережі Інтернету речей із використанням LP-WAN / А. І. Вергун [та ін.] // Зв’язок. – 2019. – № 4. – С. 15-17.*
-
Ролік О. І. Управління рівнем послуг в системі Інтернету речей з мікрохмарною архітектурою [Електронний ресурс] / О. І. Ролік, С. Ф. Теленик, Е. В. Жаріков // Вісн. НТУУ «КПІ». Інформатика, управління та обчислювальна техніка. – 2017. – № 65. – С. 110-115. – URL: https://cutt.ly/gorjFS7
-
Романов В. О. Вимоги до сенсорних вузлів у системах Інтернету речей [Електронний ресурс] // Комп’ютерні засоби, мережі та системи. – 2018. – № 17. – С. 5-9. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kzms_2018_17_3
-
Романова М. Н. Системы на основании концепции «Интернет вещей»: тестирование, совместимость, безопасность [Электронный ресурс] / Романова М. Н., Набиев Р. Р. // Вопросы науки и образования. – 2020. – № 14 (98). – С. 4-9. – URL: https://cutt.ly/Yigx8IP
-
Ромасевич Е. П. Исследование агрегированного трафика беспроводных IoT устройств [Электронный ресурс] // Совр. информ. технологии и ИТ-образование. – 2017. – Т. 13, № 3. – С. 122-128. – URL: https://cutt.ly/aigcouV
-
Сагайдак В. А. Huawei SmartCare как средство для мониторинга Интернета вещей / В. А. Сагайдак, О. В. Сеньков // Зв'язок. – 2019. – № 3. – С. 51-54.*
-
Селезнёв С. П. Архитектура промышленных приложений IoT и протоколы amqp, mqtt, jms, rest, CoAP, xmpp, dds [Электронный ресурс] / Селезнёв С. П., Яковлев В. В. // International Journal of Open Information Technologies. – 2019. – Т. 7, № 5. – С. 17-28. – URL: https://cutt.ly/CigcP36
-
Сердюков Р. Д. Сущность и структурные компоненты цифровой экосистемы промышленного предприятия [Электронный ресурс] : [пром. Интернет-вещей] // Естеств.-гуманитар. исследования. – 2020. – № 3 (29). – С. 300-305. – URL: https://cutt.ly/UigcxLC
-
Сілін С. О. Підхід до створення віртуальної мережі між IoT-пристроями, що поєднані трансляцією мережевих адресів [Електронний ресурс] / С. О. Сілін, І. В. Шостак // Системи управління, навігації та зв'язку. – 2017. – Вип. 3. – С. 114-116. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2017_3_31
-
Соколов В. О. Порівняльний аналіз пропускної здатності малопотужних безпроводових ІoТ-комутаторів [Електронний ресурс] / В. О. Соколов, Б. В. Вовкотруб, Є. О. Зоткін // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – № 1. – С. 16-30. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/cest_2019_1_4
-
Сорокін Д. В. Інфраструктура промислових мереж IoT та кіберзагрози в доступі при використанні IoT рішень [Електронний ресурс] / Д. В. Сорокін, А. П. Бондарчук, К. П. Сторчак // Телекомунікаційні та інформ. технології. – 2019. – № 4. – С. 120-127. – URL: https://cutt.ly/6orjhfo
-
Спутниковая низкоорбитальная вычислительная сеть Интернета вещей [Електронний ресурс] // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/166357/165756
-
Срібна І. М. Веб-сервіси AWS для розгортання пристроїв IoT / І. М. Срібна, Є. В. Савчук // Зв'язок. – 2019. – № 4. – C. 18-23.*
-
Тимошин Ю. А. Цільове застосування та основні тенденції сумісного впровадження Big Data та IoT [Електронний ресурс] / Ю. А. Тимошин, С. Д. Гохкаленко // International scientific journal. – 2016. – № 3. – С. 89-94. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/mnj_2016_3_25
-
Толубко В. Б. Впровадження LTE – серйозний поштовх до розвитку Інтернет речей [Електронний ресурс] / В. Б. Толубко, Л. Н. Беркман, О. А. Хахлюк // Наук. зап. Укр. НДІ зв'язку. – 2017. – № 3. – С. 5-10. – URL: https://cutt.ly/HorjQkY
-
Шевчук Б. М. Підвищення інформаційної ефективності мереж та засобів інтернету речей [Електронний ресурс] / Б. М. Шевчук // Мат. та комп'ютерне моделювання. Серія: Техн. науки. – 2019. – Вип. 19. – С. 138-144. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mtkm_tekh_2019_19_24
-
Яцків Н. Г. Перспективи використання технології блокчейн у мережі інтернет речей [Електронний ресурс] / Н. Г. Яцків, С. В. Яцків // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2016. – Вип. 26.8. – С. 381-387. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvnltu_2016_26
-
Андрощук Г. Інтелектуальна власність в системі Інтернету речей: економіко-правовий аспект // Теорія і практика інтелект. власності. – 2018. – № 1. – С. 65-73. – Бібліогр.: 14 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tpiv_2018_1_8
-
Андрощук Г. О. Інтернет речей і охорона інтелектуальної власності: нові виклики // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 141-148. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Антузінська К. Реалізація масових та критичних IоT-проектів (екосистем технологій інтернету речей): правове регулювання у перспективі // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 35-40. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/qoeIS8D
-
Афанасьева Е. А. Вещи умнее своих хозяев? Правовые аспекты Интернета вещей [Электронный ресурс] // Гос-во и право в новой информ. реальности. – 2018. – № 1. – С. 167-174. – URL: https://cutt.ly/eyQb8qq
-
Баранов О. «Інтернет речей» як правовий термін [Електронний ресурс] // Юрид. Україна. – 2016. – № 5/6. – С. 96-103. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/urykr_2016_5-6_16
-
Баранов О. А. Захист персональних даних в сфері Інтернет речей [Електронний ресурс] / О. А. Баранов, В. М. Брижко // Інформація і право. – 2016. – № 2. – С. 85-91. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2016_2_11
-
Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): мета застосування та правові проблеми [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2018. – № 2. – С. 31-44. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2018_2_5
-
Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): правові моделі використання обмеженного радіочастотного ресурсу (Частина I) [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2017. – № 2. – С. 41-50. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2017_2_7
-
Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): правові моделі використання обмеженого радіочастотного ресурсу (Частина IІ) [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2017. – № 3. – С. 73-84. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2017_3_10
-
Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): правові проблеми застосування розумних контактів [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2017. – № 4. – С. 26-40. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2017_4_5
-
Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): регулювання надання послуг роботами зі штучним інтелектом [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2018. – № 4. – С. 46-70. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2018_4_7
-
Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): робот зі штучним інтелектом у правовідносинах [Електронний ресурс] // Юрид. Україна. – 2018. – № 5/6. – С. 75-95. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/urykr_2018_5-6_11
-
Баранов О. А. Інтернет речей і право: погляд у майбутнє // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 8-13. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/9oeODjD
-
Баранов О. А. Інтернет речей: проблеми правового регулювання // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 195-319.*
-
Баранов О. А. Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія. Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків : Право, 2018. – 344 с. – Бібліогр.: с. 324-342 (316 назв).*
-
Баранов О. А. Огляд правових проблем Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 7-15. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Брайчевський С. М. Параметричний резонанс в системах Інтернету речей як предмет правового регулювання // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 52-55. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Брайчевський С. М. Проблема персональних даних в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 4. – С. 61-67. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2019_4_9
-
Бруслік А. В. Проблеми правового регулювання в умовах застосування технологій Інтернету речей / Бруслік А. В., Хвіст В. О. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 72-75. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Бугера О. Інтернет речей та запобігання злочинності // Підприємництво, госп-во і право. – 2018. – № 6. – С. 295-298.*
-
Гавловський В. Д. До питання протиправного використання Інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 164-166. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Головко М. Б. До деяких питань правового регулювання Інтернету речей / Головко М. Б., Юрченко Д. П. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 162-167. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Головко О. Загрози правам людини: окремі аспекти використання технологій ІоТ // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 66-70. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/ipoKlUn
-
Гребенюк М. Проблеми правового регулювання застосування технологій ІоТ // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 48-50. – Відомості доступні також в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32
-
Жиляєв І. Проблеми національного законодавчого регулювання новітніх ІКТ (на прикладі інтернету речей) // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 55-59. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/5oePRlv
-
Забара І. М. Інтернет речей: вплив на розвиток права Європейського союзу (концептуальні підходи до питань кібербезпеки) // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв'язку ; НДІ інформатики і права Нац. акад. прав. наук України ; НТУ України «КПІ ім.І. Сікорського» ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 105-109. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Заярний О. А. Деякі проблеми правового забезпечення правомірної обробки біометричних персональних даних у процесі використання Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 93-97. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Каздобіна Ю. Права людини та інтернет речей: виклики державного регулювання // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 43-48. – Відомості доступні таож в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32
-
Колодін Д. О. Деякі правові аспекти запровадження інтернету речей [Електронний ресурс] // Часопис цивілістики. – 2019. – Вип. 33. – С. 83-86. – URL: http://www.clj.nuoua.od.ua/archive/33/33_2019.pdf#page=83
-
Костенко А. О. Право на доступ до Інтернету і права, пов’язані з Інтернетом речей: проблема співвідношення // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 167-171. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Костенко І. В. Система загроз та ризиків конфіденційності персональних даних при застосуванні технологій інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 83-85. – Відомості доступні також в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32
-
Костенко О. В. Правова відповідальність та ідентифікація суб’єктів і об’єктів зі штучним інтелектом (ІоТ) / Костенко О. В., Костенко В. В. // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 1. – С. 158-162. – URL: http://lsej.org.ua/1_2020/39.pdf
-
Кравченко О. М. Правові проблеми впровадження технології Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 70-72. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Кравчук О. О. Інтернет речей і сучасні системи автоматизованого прийняття рішень у податкових правовідносинах // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 171-176. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Кравчук О. О. Інтернет речей у податкових правовідносинах [Електронний ресурс] // Публ. право. – 2017. – № 4. – С. 98-105. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pp_2017_4_15
-
Крилова Ю. І. Проблеми правового регулювання захисту персональних даних в контексті інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 99-102. – Відомості доступні також в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32
-
Кушнір М. О. До питання інституційно-правової моделі підготовки майбутнього законодавства України у сфері робототехніки // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 65-70. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Мошко М. Забезпечення прав і свобод людини і громадянина в умовах використання технологій ІоТ // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 70-73. – Відомості доступні також в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32
-
Некіт К. Г. Деякі правові проблеми інтернету речей і напрями їх вирішення [Електронний ресурс] // Часоп. цивілістики. – 2018. – Вип. 31. – С. 54-58. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Chac_2018_31_12
-
Некіт К. Г. Інтернет речей та інформаційна безпека: деякі правові проблеми // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 61-65. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Некіт К. Г. Особливості здійснення та захисту права власності на «розумні» речі // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 88-90. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Некіт К. Г. Проблеми забезпечення інформаційної безпеки та відшкодування шкоди, заподіяної пристроями, підключеними до інтернету речей [Електронний ресурс] // Часоп. цивілістики. – 2017. – Вип. 27. – С. 107-111. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Chac_2017_27_22
-
Некрутенко В. PRIVACY OF THINGS: соціально-правові питання захисту персональних даних у сфері інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 79-83. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/4oeAmvH
-
Радейко Р. І. Проблеми забезпечення права на приватність при використанні технологій «Інтернет речей» // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 152-157. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Фурашев В. М. Інтернет речей і право // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 39-43. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Фурашев В. М. Право у світлі технологій Інтернет-речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 29-31. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Харитонов Є. О. До проблеми цивільної правосуб’єктності роботів : [у т. ч. згадується «інтернет речей»] / Харитонов Є. О., Харитонова О. І. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 42-46. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n
-
Харитонов Є. О. Методологічні проблеми впорядкування відносин у сфері Інтернету речей / Харитонов Є. О., Харитонова О. І. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 119-125. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Шахбазян К. С. Інтернет речей: ризики порушень у сфері прав людини // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 53-61. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Шпига П. С. Поняття інформаційно-телекомунізаційної інфраструктури в нормативно-правових документах України // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 73-78. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Янчук Ю. В. До питання правових засад використання технологій інтернету речей // Актуальні проблеми публічного права : зб. тез Всеукр. наук. інтернет-конф., присвяченої 120-річчю ун-ту (24-26 квіт. 2018 р., м. Київ / МОН України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України ; [упоряд.: Яра О. С. та ін.]. – К., 2018. – С. 145-148. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Ri3UwwL
-
Яцишин М. Ю. «Інтернет речей» в системі міжнародно-правової протидії кіберзлочинності // Держава і право : зб. наук. пр. / Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України ; [редкол.: Ю. С. Шемшученко (голова) та ін.]. – К., 2018. – Вип. 82. – С. 287-298. – Бібліогр.: 24 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jurnaukdir_2018_82_24
-
Яшарова М. М. Неправомірне використання засобів індивідуалізації в мережі Інтернет // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 148-152. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
Питання загроз, безпеки та захисту
-
Абрамов В. Захищені кабельні інтерфейси сенсорних мереж Інтернету речей [Електронний ресурс] // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – Т. 1. – №. 5. – С. 73-82. – URL: https://cutt.ly/forhods
-
Анализ методов выявления уязвимостей во встроенном программном обеспечении IоT устройств [Электронный ресурс] / Тавасиев Д. А. [и др.] // Междунар. науч.-исслед. журнал. – 2020. – № 1-1 (91). – С. 34-37. – URL: https://cutt.ly/Tigvs2f
-
Аналіз загроз під час упровадження технології IMT-2020/5G / Ю. І. Катков [та ін.] // Зв'язок. – 2019. – № 2. – С. 3-11. – Бібліогр.: 15 назв.*
-
Баранов О. А. Захист персональних даних в сфері Інтернет речей [Електронний ресурс] / О. А. Баранов, В. М. Брижко // Інформація і право. – 2016. – № 2. – С. 85-91. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2016_2_11
-
Баранов О. А. Ризики і бар’єри впровадження Інтернету речей // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 127-194.*
-
Бачинський Р. В. Система криптографічного захисту Bluetooth зв’язку між пристроєм інтернету речей та мобільним обчислювальним пристроєм [Електронний ресурс] / Р. В. Бачинський, А. В. Купецький // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Інформ. системи та мережі. – 2018. – № 887. – С. 18-24. – URL: https://cutt.ly/6odjcnp
-
Безвугляк М. С. Захист інформації в мережі Інтернету речей на основі REST API [Електронний ресурс] / Безвугляк М. С., Курдеча В. В. // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІV міжнар. наук.-техн. конф. (м. Київ, 13-17 квіт. 2020 р.) / Ін-т телекомунікац. систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського. – К., 2020. – URL: https://cutt.ly/PodjHo1
-
Белей О. І. Безпека передачі даних для Інтернету речей [Електронний ресурс] / Белей О. І., Логутова Т. Г. // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – Т. 2. – №. 6. – С. 6-18. – URL: https://cutt.ly/Yi3YJos
-
Брайчевський С. М. Проблема персональних даних в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 4. – С. 61-67. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2019_4_9
-
Бубнова А. А. Исследование эффективности методов защиты информации в интернете вещей [Электронный ресурс] / Бубнова А. А., Сырецкий Г. А. Грицкевич Е. В. // Интерэкспо Гео-Сибирь. – 2018. – № 9. – С. 113-120. – URL: https://cutt.ly/YyQb6he
-
Вергун А. І. Безпека ІоТ систем за допомогою технології блокчейн [Електронний ресурс] / А. І. Вергун, В. В. Курдеча // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: https://cutt.ly/ModjTvs
-
Грайворонський М. В. Безпека пристроїв Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 29-34. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Гресько А. О. Загальний, комплексний опис проблем інформаційної безпеки в «Інтернеті речей» [Електронний ресурс] / А. О. Гресько, Ю. М. Щебланін // Сучас. захист інформації. – 2016. – № 1. – С. 69-73. – URL: https://cutt.ly/Nodjp8z
-
Грипинська Н. В. Забезпечення кібербезпеки під час впровадження інтернету речей [Електронний ресурс] / Н. В. Грипинська, Н. І. Праворська // Вісн. Хмельн. нац. ун-ту. Техн. науки. – 2018. – № 3. – С. 270-274. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vchnu_tekh_2018_3_46
-
Дикий Д. И. Анализ протокола MQTT на атаки «Отказ в обслуживании» [Электронный ресурс] // Науч.-техн. вестн. информ. технологий, механики и оптики. – 2020. – Т. 20, № 2. – С. 223-232. – URL: https://cutt.ly/pi3Ylgk
-
Диха М. В. Інтернет речей: проблеми безпеки та основні засади її забезпечення [Електронний ресурс] // Behind the Digital Curtain: Civil Society vs State-Sponsored Cyber Attacks : Conference (Brussels, June 25, 2019). – Р. 96-102. – URL: https://cutt.ly/PoeNTv2
-
Довгаль В. А. Построение IoT-системы безопасности на базе Arduino [Электронный ресурс] / Довгаль В. А., Довгаль Д. В. // Вестн. Адыг. гос. ун-та. Серия 4: Естеств.-мат. и техн. науки. – 2018. – № 3 (226). – С. 142-148. – URL: https://cutt.ly/Xi3T9eO
-
Доронін І. М. Загрози безпеці у сфері Інтернету речей: проблеми, виклики та державний вплив // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 87-92. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Дослідження вразливостей сенсорних підмереж архітектури Інтернету речей до різних типів атак [Електронний ресурс] / М. Алєксандер [та ін.] // Безпека інформації. – 2016. – Т. 22, № 1. – С. 12-19. – URL: https://cutt.ly/4orhnrG
-
Дудикевич В. Б. Комунікаційне середовище кіберфізичної системи «Wi-Fi – Bluetooth – хмарні обчислення – IоT»: інформаційна безпека, моделі управління інформаційною безпекою [Електронний ресурс] / В. Б. Дудикевич, Г. В. Микитин, А. І. Ребець // Системи обробки інформації. – 2016. – Вип. 4. – С. 83-85. – URL: https://cutt.ly/dodh67g
-
Информационная безопасность в системе «Интернет вещей» [Электронный ресурс] // Вестн. Чуваш. ун-та. – 2018. – № 1. – С. 117-128. – URL: https://cutt.ly/JyQnwrC
-
Іванченко Н. О. Основні проблеми безпеки ІоТ в умовах цифровізації економіки України : [Інтернет речей] / Н. О. Іванченко, О. М. Густера // Економіка та держава. – 2019. – № 11. – С. 50-54. – Бібліогр.: 10 назв.*
-
Ільчук А. О. Дослідження можливості забезпечення комплексного захисту технології Інтернету речей (ІоТ) [Електронний ресурс] / А. О. Ільчук, Ю. В. Флейта // Інфокомунікації – сучасність та майбутнє : матеріали 7-ої міжнар. наук-практ. конф., 26-27 жовт. 2017 р., м. Одеса. – Одеса, 2017. – Ч. 3. – С. 132-135. – URL: https://cutt.ly/5i3TIAP
-
Карпенко М. А. Аналіз сучасних систем виявлення вторгнень в ІоТ та запобігання їм / М. А. Карпенко, О. В. Коломієць // Зв’язок. – 2019. – № 3. – С. 41-45. – Бібліогр.: 9 назв.*
-
Кисиленко В. Аналіз проблем безпеки інтернету речей [Електронний ресурс] // Проблеми охорони праці, пром. та цивіл. безпеки. – 2017. – Вип. 1. – С. 110-113. – URL: https://cutt.ly/GodhBbw
-
Кононов М. Н. Современные проблемы защиты данных [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернета вещей] / Кононов М. Н., Авдеева Т. И. // Достижения науки и образования. – 2020. – № 8 (62). – С. 17-19. – URL: https://cutt.ly/Ni3TlXC
-
Коршунов Н. С. Анализ проблем безопасности Интернета вещей [Электронный ресурс] / Н. С. Коршунов, М. В. Верба // Междунар. журн. гуманитар. и естеств. наук. – 2019. – № 2-1. – С. 92-95. – URL: https://cutt.ly/AyQnebX
-
Костенко І. В. Система загроз та ризиків конфіденційності персональних даних при застосуванні технологій інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 83-85. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/li3R4rt
-
Лисецкий Ю. М. Новые угрозы информационной безопасности или оружие массового заражения / Ю. М. Лисецкий, С. И. Бобров // Мат. машини і системи. – 2018. – № 1. – С. 41-50. – Библиогр.: 9 назв.*
-
Ляхов Д. Э. Анализ методов и средств оценивания и обеспечения кибербезопасности IoT системы [Электронный ресурс] / Д. Э. Ляхов, А. А. Стрелкина, Д. Д. Узун // Открытые информ. и компьютер. интегрированные технологии. – 2018. – Вып. 80. – С. 182-193. – URL: https://cutt.ly/TodhSha
-
Наралиев Н. А. Обзор и анализ стандартов и протоколов в области интернет вещей. Современные методы тестирования и проблемы информационной безопасности IoT [Электронный ресурс] / Наралиев Н. А., Самаль Д. И. // International Journal of Open Information Technologies. – 2019. – Т. 7, № 8. – С. 94-104. – URL: https://cutt.ly/zigvFaO
-
Некіт К. Г. Інтернет речей та інформаційна безпека: деякі правові проблеми // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 61-65. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Некіт К. Г. Проблеми забезпечення інформаційної безпеки та відшкодування шкоди, заподіяної пристроями, підключеними до інтернету речей [Електронний ресурс] // Часоп. цивілістики. – 2017. – Вип. 27. – С. 107-111. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Chac_2017_27_22
-
Некрутенко В. PRIVACY OF THINGS: соціально-правові питання захисту персональних даних у сфері інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 79-83. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/5odhbMP
-
Німко А. В. Захист публічної інформації в умовах використання технологій «Інтернету речей» // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 157-162. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Огородников Д. В. Методи зовнішнього втручання у технології передачі даних Інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 101-105. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd
-
Петренко А. І. Криптологія в Інтернеті речей [Електронний ресурс] // Моделювання та інформ. системи в економіці. – 2019. – № 97. – С. 155-163. – URL: https://cutt.ly/IorknVi
-
Піхота К. В. Аналіз загроз безпеки пристроїв та послуг Інтернету речей [Електронний ресурс] / Піхота К. В., Кононова І. В. // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІV Міжнар. наук.-техн. конф. (м. Київ, 13-17 квіт. 2020 р.) / Ін-т телекомунікац. систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського. – К., 2020. – URL: https://cutt.ly/aodhp82
-
Полегенько А. М. Особенности защиты информации в Интернете вещей [Электронный ресурс] // International Journal of Open Information Technologies. – 2018. – № 10. – С. 41-45. – URL: https://cutt.ly/7yQnyAr
-
Ревенков П. В. Кибербезопасность в условиях Интернета вещей и электронного банкинга [Электронный ресурс] / Ревенков П. В., Бердюгин А. А. // Нац. интересы: приоритеты и безопасность. – 2016. – № 11. – С. 158-169. – URL: https://cutt.ly/WyQnieB
-
Романова М. Н. Системы на основании концепции «Интернет вещей»: тестирование, совместимость, безопасность [Электронный ресурс] / Романова М. Н., Набиев Р. Р. // Вопросы науки и образования. – 2020. – № 14 (98). – С. 4-9. – URL: https://cutt.ly/Yigx8IP
-
Сексембаева М. А. Особенности обеспечения безопасности в промышленном интернете вещей [Электронный ресурс] // E-Scio. – 2019. – № 5. – С. 382-394. – URL: https://cutt.ly/ByQnoXG
-
Сергеев В. В. Новые угрозы информационной безопасности, обусловленные развитием технологий STT и IoT [Электронный ресурс] / Сергеев В. В., Жмуров Д. Б. // Вестн. Адыг. гос. ун-та. Серия 4: Естеств.-мат. и техн. науки. – 2019. – № 1 (236). – С. 116-119. – URL: https://cutt.ly/digv9ZA
-
Скаржинський В. В. Специфіка захисту персональних даних в умовах розвитку інтернету речей / Скаржинський В. В., Дубняк М. В. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 94-98. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/dorg2Jl
-
Сорокін Д. В. Інфраструктура промислових мереж IoT та кіберзагрози в доступі при використанні IoT рішень [Електронний ресурс] / Д. В. Сорокін, А. П. Бондарчук, К. П. Сторчак // Телекомунікаційні та інформ. технології. – 2019. – № 4. – С. 120-127.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vduikt_2019_4_14
-
Сотник І. М. Підходи до забезпечення інформаційної безпеки промислового інтернету речей на підприємстві [Електронний ресурс] / І. М. Сотник, К. Ю. Завражний // Маркетинг і менеджмент інновацій. – 2017. – № 3. – С. 177-186. – URL: https://cutt.ly/xyQnamH
-
Стрєлкіна А. А. Забезпечення кібербезпеки медичних систем: виклики і рішення в контексті Інтернету речей [Електронний ресурс] / А. А. Стрєлкіна, Д. Д. Узун // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. – 2017. – № 1. – С. 44–50. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2017_1_7
-
Ткачук Т. Інтернет-речей (Internet of things) та кібербезпека: аналіз можливостей та загроз // Бизнес и безопасность. – 2018. – № 6. – С. 17-23.*
-
Шиков С. А. Проблемы информационной безопасности: интернет вещей [Электронный ресурс] // Вестн. Морд. гос. ун-та. – 2017. – Т. 27, № 1. – С. 27-40. – URL: https://cutt.ly/2yQnsMk
-
Янчук Ю. В. До питання загроз інформаційній безпеці у зв’язку з використанням технологій Інтернету речей // Інформаційна безпека: сучасний стан, проблеми та перспективи : матеріали І наук.-практ. конф. (20 верес. 2019 р., м. Київ) / М-во інформ. політики України [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 45-48. – http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket.pdf#page=45
Укладач: М Маслова
- 3441 просмотр
Добавить комментарий