Вы здесь

Книги запорізьких авторів. 2017-2018

Письменники Запорізького краю (антологія творів кінця ХХ - початку ХХІ ст.) / Запоріз. обл. орг. Нац. спілки письменників України ; [упоряд. М. Г. Білокопитов, О. О. Стадніченко]. – Запоріжжя : Дике Поле, 2017. – 552 с.


 Громенко С. В.  Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року / Сергій Громенко. – К. : [К.І.С.], 2018. – 268 с.

Книжка присвячена спробі Української Народної Республіки у квітні 1918 р. включити до свого складу Кримський півострів, попередньо визволивши його від більшовиків, що раніше узурпували там владу. У книзі розповідається про трактування "кримської проблеми" на світовій арені у березні 1917 — квітні 1918 років, про сили і плани сторін, про хід бойових дій на півострові та про втрачену унікальну можливість приєднати Крим до України ще сто років тому.


Петров А.  Кофе с привкусом пепла / Алексей Петров. – К. : Дипа, 2018. – 288 с.

Книга Алексея Петрова «Кофе с привкусом пепла» именно такая, ведь она рассказывает о событиях от марта 2014го до июля 2015 года. Места событий — Мелитополь, Запорожье, зона АТО, сектор «Б», сектор «М». В книге достаточно много автобиографического материала и мало художественного. Она правдива той житейской правдой, которую не придумаешь и не нафантазируешь. В ней много людей, событий и мыслей. И еще больше — простора для раздумий и выводов.


Левченко І. В.  Тюльпани вдячності : кн. віршів / Іван Левченко. – К. ; Кам'янець-Подільський : [Рута], 2018. – 456 с.

Нова книга віршів "Тюльпани вдячності" члена Національної Спілки письменників України Івана Левченка адресована шанувальникам сучасної української поезії. До неї увійшли твори, написані автором із грудня 2016-го і до кінця січня 2018-го років.

Нові доленосні виклики часу, епохальні події, супроводжувані триваючою гібридною війною Росії в Україні, епіцентром якої став Донбас, і повсякденне життя співвітчизників – альфа й омега роздумів і бентеги душі поета і громадянина, якому над усе болить горе українських родин від непоправних втрат на фронті. Його слово спрямоване передовсім на поширення правди про непрості колізії життя, на підтримку зміцнення боєздатності Збройних Сил України.


Огульчанський О.  Степова принцеса : повість / Олексій Огульчанський. – Мелітополь : Вид. буд. ММД, 2018. – 168 с.

Повість «Степова принцеса» є другим твором у задуманій автором дилогії про пригоди хлопчаків улітку на морській косі та в одному з приазовських сіл. Перша її частина — повість «Дарунок Кніповича» — побачила світ у 1986 році. «Степова принцеса» ж чекала аж 31 рік, щоб прокласти свій шлях до читача.


 

Літош Н. Б.  Слід на землі : [зб. поезій] / Наталія Літош. – Запоріжжя : ФОП Меркулов О.Г., 2018. – 92 с.


Рев'якін С. Д.  Гуляще поле : п'єса / Степан Рев'якін. – Запоріжжя : Дніпров. металург, 2018. – 104 с.


Кушніренко І. К.  Реформи Нестора Махна / І. К. Кушніренко. – Запоріжжя : Дніпров. металург, 2018. – 260 с.

Дане дослідження – це спроба показати до чого прагнув Н. І. Махно у своїй революційно-повстанській діяльності і що йому та повстанцям вдалося зробити, які починання і реформи хотів він утілити у життя, але тогочасна обстановка на фронтах громадянської війни не дала здійснити задумане.


Невиплакані сльози України (запоріжці, які загинули в АТО]. – Запоріжжя : Статус, 2017. – 368 с.

Книга присвячена героям-землякам, мешканцям Запорізької області, які віддали за мир, незалежність і цілісність України найцінніше, що має людина - своє життя. Вони були різні за віком, освітою, професією та об'єднувало їх одне - любов до Батьківщини і здатність безкорисно стати на захист рідної землі.

Видання містить короткі біографічні довідки загиблих воїнів та  бібліографічні списки літератури.

Покажчик розрахований на широке коло читачів і має на меті увічнення земляків, загиблих в АТО у 2014-2017 роках, для нинішніх і майбутніх поколінь Української держави.


Рев'якін С. Д.  Історія запорізьких в'язниць 1806-2016 рр. / С. Д. Рев'якін. – Запоріжжя : Дніпров. металург, 2017. – 818 с.


Притула О.  Спас - звичай козацьких родів. Духовно-філософські основи Спасу / Олександр Притула ; Всеукраїнська федерація "СПАС". – Запоріжжя : Статус, 2017. – 136 с.

Книга спрямована довести, що українське — не лише не гірше, а краще, насамперед для самого українця. Спас є одним із найкращих за якістю бойових мистецтв світу, бо в його основі — виживання роду, краю, свого народу.


Варяник О. В. Выдающиеся люди Запорожского края. Кн.1 / О. В. Варяник. – Запорожье : [Мотор Сич], 2017. – 384 с. : фото.

Книга кандидата исторических наук Олега Варяника посвящена выдающимся людям Запорожского края: легендарной летчице, первой украинке и первой запорожанке удостоенной звания Героя Советского Союза Полине Осипенко, члену первого отряда космонавтов, Космонавту ВВС №3, дублеру Юрия Гагарина, летчику 1-го класса Григорию Нелюбову и члену второго отряда космонавтов космонавту-испытателю Петру Колодину.

Издание базируется на документах, беседах автора с родными и близкими Полины Осипенко и Григория Нелюбова. Книга иллюстрирована уникальными фотографиями из семейных архивов В. Г. Нелюбова, П. И. Колодина, А. Н. Осипенка, П. Р. Поповича. Многие фото и документы публикуются впервые и представляют собой уникальный исторический материал.

Издание предназначено для широкого круга читателей, интересующихся историей авиации и космонавтики.


Лупинос Г. Запорізька літературна школа: фрагменти мозаїки / Ганна Лупинос. – Запоріжжя : Дике Поле, 2017. – 64 с. – На тит. арк. автогр. автора.

Книга складається з літературознавчих творів різних жанрів, які поєднані однією наскрізною темою – аналізом особливостей поетики представників Запорізької літературної школи. Стилістика викладання матеріалу варіюється від науково-публіцистичного (в літературознавчій хроніці про творчість дев’яностиків) до глибокого ліричного (в експресивних есеях, присвячених окремим письменникам) звучання. Сподіваємося, через прочинені цією книгою дверцята читач з цікавістю зайде до творчої лабораторії запорізьких авторів, а потім, вже самостійно, продовжить знайомство з надзвичайно різноманітною та яскравою літературою Запорізького краю.


Віслоух Л. В. Майдан ... і далі / Л. В. Віслоух. – Запоріжжя : АА Тандем, 2017. – 244 с.

В книзі аналізуються причини початку Майданів в Україні. Висвітлюються події на запорізькому Майдані – найактивнішому на всьому південному сході України. Матеріал щодо Євромайдану і Революції Гідності подається в хронологічному порядку. Велика увага приділена «кривавій» неділі 26 січня 2014 року, коли «так звана зачистка» Майдану «була однією з найжорстокішою і одночасно безглуздою по Україні». Йдеться про Народну Раду Запоріжжя та Запорізької області, Самооборону, волонтерство для української армії і переселенців... Про владу і народ. На сторінках книги постає, за словами Василя Сухомлинського, «тонка і ніжна, сильна і мужня, недоторканна і незламна річ - гідність людської особистості». Визначається, «що гідне і що негідне».