Виставки документів
Виставки документів з історії України у приміщенні бібліотеки (1 - 6 поверхи)
Тут чути голос Кліо крізь віки відділ краєзнавства (2-й поверх)
Книги, представлені на виставці, розповідають про багату подіями, буремну і трагічну історію Запорізького краю. Увазі читачів пропонуються як сучасні, так і рідкісні документи (1897 р., 1932 р.) про визначні пам'ятки і події нашого краю - всесвітньо відомі заповідники «Кам’яна Могила», «Хортиця», історію запорозького козацтва, буремні події 1917-1921 рр., будівництво Запорізького індустріального комплексу, жорсткі репресії та голодомор, трагічні події Другої світової війни та героїзм наших земляків в зоні проведення АТО.
Книги на пульсі воєнної доби (1939-1945) відділ рідкісних і цінних видань (4-й поверх)
Національні меншини Запоріжжя: маловідома історія ЦНК “Сузір’я” (4-й поверх)
Революція, державність, нація (1917-1921) відділ документів з гуманітарних наук (4-поверх)
Книжкова виставка присвячена 100-річчю Української революції 1917 - 1921 рр., її ролі у відродженні української нації та створенні власної державності. Основні розділи експозиції - "Україна в революційну добу", "УНР від проголошення до падіння", "Постаті революційної доби".
Віхи історії України очима діаспори виставкова зала (4-поверх)
Експозиція містить публікації відомих науковців діаспори - Є. Чикаленко, С. Галамая, Ю. Липи, В. Сірського, Я. Славутича, Д. Шумука, П. Мірчука з автографами та екслібрисами авторів.
Історія України в мистецтві відділ мистецтв (6-й поверх)
В експозиції розкриваються важливі етапи розвитку українського мистецтва, його основні напрями і стилі, види і жанри. Представлені документи дозволяють об'єднати характеристику епохи з творами мистецтва, відчути тісний зв'язок з минулим і майбутнім, єдність історичного і національного та всесвітньо-історичного і загальнолюдського.
Життя, як смолоскип для вільної країни відділ абонементу (3-й поверх)
Українське село: земля, воля і доля відділ документів із сільськогосподарських та природничих наук (5-й поверх)
Історія України очима іноземців відділ документів іноземними мовами (3-й поверх)
Медіаграмотність та боротьба з пропагандою відділ документів іноземними мовами (3-й поверх)
На виставці представлені плакати, які створені інтерактивним музеєм вільної преси Newseum (Вашингтон, США), компанією Facebook (США), Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX (США), організацією StopFake (Україна) та Академією української преси (Україна). Теми плакатів - О.Б.А.Ч.Н.О. з псевдо-новинами / E.S.C.A.P.E. Junk News, Чи варта ця історія поширення? / Is This Story Share-Worhty?, Weed out Propaganda, Manipulation and fakes in social networks (new media), Manipulation and fakes in print media, Manipulation and fakes on television.
- 2086 просмотров
Добавить комментарий