Вы здесь

1 post / 0 новое
abon
Не в сети
Регистрация: 27/03/2013 - 13:47
В. Трубай "Натюрморт з котами".

       Василь Трубай -- майстер оповідання. Один із відомих сучасних українських прозаїків. Автор книжок "Кінець свту", "Все просто", "Я не можу не бути", "Ріка", "Згвалтування реальності". За його творами знято фільми "Вперед, за скарбами гетьмана!", "Посилка для Маргарет Тетчер". Володар Гран-прі всеукраїнського літературного конкурсу "Коронація слова", лауреат літературної премії імені Григорія Косинки.

     Твори письменника перекладалися англійською, німецькою, чеською, сербською мовами. Викладає кінодраматургію в Інституті екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенко-Карого.

        Є у Василя Трубая оповідання, що добре засідають у пам'яті, й коли пригадуються, то вражають так само, як при першому прочитанні, хоч експозиція поінколи чогось незвичайного і не віщує.

     От сидить собі пересічний лобуряка біля пивбару, цмулить пиво і знічев'я мучить жука, що, на своє лихо, ляпнувся на столик. Володар життя і смерті комахи. Жорстоко мучить, та ще й з "філософствуванням". Це не переживання відомого вибору -- неміч я, чи посмію? -- проте скепсису в сприйнятті ситуації не виникає через віртуозне відтворення поворотів "мислі" куцого розуму, блискучу гру відповідною лексикою, точні деталі антуражу. Арсенал майстра, що не відпускає від тексту, аж доки зродиться острах перед цією злобою, вже наче й унеособленою. Стає майже фізично відчутно, як падають останні краплі накопиченого вселенського зла -- і світ уже його не витримає.  Раз і вдруге здригається земна твердь. Скинутий додолу мучитель, як допіру його жертва, лежить безпорадно горілиць у пивній калюжі, а небо "заскреготало раптом, як іржавий шмат жерсті, підігнулося з одного краю і, оголяючи за собою чорну безодню, поволі стало скручуватися сувоєм..".

  Замовляйте  книгу Василя Трубая "Натюрморт з котами" у відділі абонемента.

Добавить комментарий