Вікно в Америку
Zaporizhzhia Window on America & Makerspace – це простір для твоєї реалізації, спілкування з носіями англійської мови та цікавими людьми звідусіль. Це лекції, майстер-класи, покази фільмів та ресурси для твого розвитку. Zaporizhzhia Window on America & Makerspace – обмін ідеями, можливість знайти однодумців, провести свій власний захід, розвинути навички, необхідні для досягнення успіху, приємно і з користю провести вільний час. І це все безкоштовно!Серед ресурсів нашого центру ти знайдеш: підручники для вивчення англійської мови та підготовки до міжнародних іспитів, популярні та наукові журнали, доступ до Електронної бібліотеки США eLibraryUSA, настільні ігри для вивчення англійської, інформацію про навчання у Сполучених Штатах, а також сучасне технічне обладнання (інтерактивна дошка, комп’ютери, ноутбуки, планшети, 3D принтер, набори для вивчення робототехніки та електротехніки, тощо). Мережа центрів “Вікно в Америку” - це спільний проект Посольства США в Україні та українських бібліотек.
Вакансії американських компаній в Україні
Відбір молодіжних делегатів України до ООН 2020
Бізнес у сфері високих технологій
Information Resource Center "Window on America"
Конкурс від Програми академічних обмінів імені Фулбрайта. До 1 червня 2020 року триває процес подання документів
English Speaking Club. Спілкування англійською мовою для всіх, хто бажає удосконалити свої знання. Щотижневі тематичні зустрічі. Для відвідувачів засідань є можливість пограти в інтелектуальні та розважальні настільні ігри. Засідання відбуваються кожну середу о 17.00. З квітня 2020 засідання англійського розмовного клубу проходять онлайн.
11 грудня засідання English speaking club на тему 'Our ideas and how to sell them' відбулося за участі волонтера програми Фулбрайт Джен Херрманн (Jen Herrmann) '. Йшлося про рекламу та продаж рекламних ідей.
18 грудня пройшло чергове засідання English Speaking club на тему 'Technology, progress, people'. Бесіди з учасниками вели волонтер Фулбрайту Джен Херрманн (Jen Herrmann) та співробітник Центру "Вікно в Америку" А. О. Заровна.
8 січня відбулось засідання English speaking club, присвячене темі 'Houses, apartments, famous buildings'. Бібліотекарі відділу документів іноземними мовами допомагали учасникам у спілкуванні, засвоєнні нових слів, понять. Обмін думками щодо сучасних форм дизайну та архітектури став ще й можливістю для активної мовної практики.
29 січня засідання English Speaking club було присвячене темі "Хобі". Учасники не тільки дискутували на тему, як цікаво та корисно провести вільний час, але й обговорили особливості вивчення англійської мови у якості хобі, труднощі, які виникають.
12 лютого пройшло чергове засідання English Speaking Club на тему "Love & Marriage. St. Valentine's Day". Його учасники, за допомоги консультанта центру А. Заровної, вивчали нову лексику, поліпшили навички аудіювання та читання, ознайомилися з аудіовізуальними матеріалами за темою. Вони зробили власні валентинки із побажаннями кохання та вдачі.
19 лютого під час засідання English Speaking club на тему "Presidents' Day" учасники поділилися мріями щодо ідеальної країни, поміркували на тему президентства та вивчили суспільно-політичну лексику за сприяння волонтера Джен Херрманн (Jen Herrmann). Крім цього, вони взяли участь у презентації виставки, присвяченої Дню Президентів в США "Presidents Day". Про особливості свята розповідала консультант центру Алла Заровна.
26 лютого в English Speaking club говорили про Shopping, вивчали нову лексику, практикували її у ситуативному спілкуванні.
Учасники засідання English Speaking club "По містах США" 12 березня ознайомилися із виставкою, присвяченою містам США, спілкувалися з волонтером із США Джен Херрманн (Jen Herrmann), проводжали своїх друзів, які незабаром від'їжджають у США.
2 квітня в English Speaking club відбувся вечір сміху та гумору "April Fools' Day". Учасники жартували, веселились, читали та інсценували анекдоти.
9 квітня English Speaking club спілкувався на тему "Reading banned & challenged books". Учасники вели жваву дискусію, наводячи вагомі докази своїх думок.
16 квітня English Speaking club провів засідання на тему "Special occasions". Учасники жартували, дискутували, охоче підтримували ідеї Джен Херрманн (Jen Herrmann), волонтера із США.
English Speaking Club 7 травня розмовляв на тему "Sleep". Учасники засвоювали нову лексику та брали активну участь в усіх лексичних іграх. Демонстрація видів сну (sleep, nap, snore) викликала у присутніх особливу зацікавленість.
29 жовтня в English Speaking Club пройшла Halloween party. Учасники вигадували страшні та моторошні історії (spooky and scary stories), розігрували ситуації у будинку з привидами (Haunted house) та робили прикраси до Хелловіну з повітряних кульок (Halloween balloons). День всіх святих, або Хелловін святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.
5 листопада в English Speaking Club розмовляли на тему "Unsolved Mysteries": Розвельський інцидент, Лохнеське чудовисько, снігова людина, Бермудський трикутник, Атлантида, розігрували діалоги, теми яких були пов'язані із прибульцями, чудовиськами, динозаврами, русалоньками тощо. Найбільшою пізнавальною розвагою засідання стала гра "Хто хоче стати мільйонером" за версією постійного відвідувача "Вікна в Америку" Єфима Богдановського та бібліотекаря Алли Заровної.
У English Speaking Club 12 листопада обговорювали тему "Переваги та недоліки проживання у 21-му столітті" / "Advantages and disadvantages of living in the 21st century". Учасники ділились своїми ідеями, дискутували з проблем сучасного життя - запровадження нових технологій, наукових відкриттів, системи охорони здоров'я, рівня злочинності тощо. Крім цього, слухали розповідь Василя Іващенко про тур Австралією, традиції святкування Різдва та Нового року.
19 листопада у English Speaking Club обговорювали тему "Spoken American English: improvement of vocabulary" / "Розмовна американська англійська: поліпшення словникового запасу", розбирали та розігрували діалог із посібника Francis E. A Year in the life of an ESL student : Idioms ad vocabulary you can't live without, грали у "Табу" / "Tabboo" для розвинення мовних та мовленнєвих навичок, словникового запасу.
26 листопада засідання в English Speaking club було присвячене Дню Подяки. Учасники довідались про історію цього свята, взяли участь у віторині, поділилися аргументами, чому іноді варто "помилувати" індичку, як це щорічно робить президент США. Крім цього, Василь Іващенко продовжив свою розповідь про подорож Австралією.
3 грудня в English speaking club пройшло засідання на тему Eating out. Учасники грали, виконуючи ролі офіціантів та відвідувачів ресторану, обговорювали, чи потрібно залишати чайові, порівнювали вподобання американців та українців щодо відвідування ресторанів національної кухні. На думку учасників розмовного клубу, як у США, так і в Україні найпопулярнішою є італійська кухня. А щодо частки китайської та японської кухонь вподобання американців та українців дуже відрізняються. Якщо у США частка китайських ресторанів становить 23%, а японських лише 2%, то в Україні навпаки японські ресторани користуються неабиякою популярністю, тоді як китайських ресторанів майже немає.
10 грудня в English Speaking Club пройшло друге засідання на тему Eating out. Цього разу учасники працювали з матеріалами для підготовки до тесту TOEFL в межах зазначеної теми. Згодом Василь Іващенко розповів про подорож до Австралії.
17 грудня в English Speaking club пройшло засідання на тему Cafes and Restaurants/Кафе та ресторани. Учасники слухали діалоги між офіціантами та клієнтами, складали власні діалоги і проводили рольові ігри.
24 грудня в English Speaking Club святкували Різдво: співали пісні, розважалися, куштували солодощі.
14 січня нового, 2015, року відбулося чергове засідання учасників Speaking Club за темою «Modern gadgets in our life». Учасники клубу долучилися до дискусії на тему ґаджетів та їхньої ролі у нашому житті, розповіли без яких винаходів зараз не уявляють свого життя, а які здаються їм сумнівними, або навіть такими, що загрожують майбутньому людства. Обмінялися думками про мобільний зв'язок, його переваги та загрози.
У клубі 21 січня тема "The Internet and Social Networking" була провідною. Учасники обговорення дійшли висновку: спілкування в інтернеті стало невід'ємним явищем сучасного світу, хоча і містить певні загрози для тих, хто зловживає ним. За результатами тестування занадто залежних від Інтернету та соціальних мереж серед відвідувачів центру не виявилося. Живе спілкування перемагає.
28 січня провідною темою спілкування була "Travelling and Tourism". Учасники засідання обмінялися власними приємними враженнями та спогадами, переглядали відео та фотоматеріали.
4 лютого відбулося чергове засідання English Speaking Club. Цього разу до нас у гості завітали іноземці - американец Carl Loeber та італієць Giorgio. Зустріч була присвячена темі "My prefect trip". Учасники, розширюючи словниковий запас, ділитись історіями про непередбачені події, які траплялись під час їхніх подорожей.
11 лютого Speaking Club обговорював тему "Good and Bad Habits". Учасники ділилися ідеями щодо того, як відмовитися від поганих звичок та звикнути до чогось корисного. Згадали також історію американського компьютерного спеціаліста, який, змінюючи звички, покращив своє життя за 30 днів.
18 лютого у Speaking club йшлося про City Lifestyle vs Village Lifestyle, переваги та недоліки життя у місті та у селищі, обмірковували ідеальне місце для проживання, "приміряли" downshifting.
25 лютого відбулося чергове засідання Speaking Club. Тема - English as a Global Language. Учасники обговорили важливість вивчення англійської мови в сьогоденних реаліях, власні мотивації і практики, перспективи поширення англійської мови.
4 березня у Speaking Club обговорювали тему "Men Vs Women: Gender roles and stereotypes". У першій частині зустрічі слухали аудіо матеріал, згодом провели дискусію про те, як змінюються гендерні ролі, а з ними і риси характеру чоловіків та жінок у сучасному суспільстві та чи можна їх вважати позитивними або негативними змінами, почитали та обговорили дотепні жарти про характерні риси чоловіків та жінок. У другій частині учасник клубу Іващенко В.Д. ділився спогадами від своєї подорожі до Австралії.
11 березня відбулося чергове засідання Speaking Club, цього разу на тему "Money Matters". Йшлося про те, чи можуть гроші гарантувати щастя, що вони значать для людей, як їх можна ефективно економити та заробляти.
18 березня у Speaking Club спілкувалися на тему "Food". Гість з Каліфорнії Карл Лобер розповідав про звички щодо їжї, про тенденції харчової індустрії та кулінарні вподобання американців.
25 березня на черговому засіданні Speaking Club вивчали тему Food, закріпили лексику, повязану з продуктами та стравами, а також прослухали аутентичне відео-інтервью. Окрім того, обговорили стереотипні уявлення про здорове харчування.
1 квітня у Speaking Club говорили про їжу - Dishes and Recipes, зокрема, повторили лексику, пов'язану з процесом приготування їжі, прянощами, ознайомилися з популярними у Сполучених Штатах Америки стравами - тетер-тотс, джеркі, піцою по-чикагськи, сендвічем з арахісовим маслом та іншими. Згодом учасники засідання переглянули та опрацювали відео, в якому розповідається про приготування американської страви - "нечупара Джо".
15 квітня на засіданні Speaking Club його учасники розглядали негаразди навколишнього середовища, шляхи вирішення екологічних проблем та особисту відповідальність. За допомоги тестування вони визначили рівні впливу стилю життя кожної людини на природу, а також переглянули та обговорили відео про сім'ю, яка намагалася мінімізувати "вуглецевий слід" своєї життєдіяльності. Інформаційну підтримку надавали документи виставки "Планета Земля".
22 квітня засідання Speaking Club було присвячено Дню Землі, який саме у цей день відзначається у багатьох країнах світу вже понад 40 років. Цей день покликаний нагадати людям про проблеми, за які вони відповідальні - забруднення повітря та води, знищення лісів, надмірне використання поліетилену, смітники, що займають вже величезні площі землі та океану. Поділяючи думку канадського філософа Маршала Маклуена "There are no passengers on spaceship earth. We are all crew" ("На космічному кораблі "Земля" немає пасажирів, ми всі - його екіпаж") учасники зібрання впевнені, що кожен може зробити свій внесок у вирішенні проблем: економити воду та світло, здавати на утилізацію пластик, папір та скло, замінити пластикові пакети на тканинні, дотримуватись правил reduce, reuse, та recycle. Good planet is hard to find, let's not blow it up.
6 травня на засіданні Speaking у першій половині розмовляли про щастя, гроші та їх взаємовідносини. У другій частині дивилися короткометражну стрічку "Validation", зворушливу та оптимістичну, на думку глядачів.
20 травня в центрі "Вікно в Америку" відбулося чергове засідання клубу Speaking Club. Учасники отримали огляд і рекомендації щодо міжнародних екзаменів з англійської мови, характеристику відмінностей американського TOEFL та британського IELTS, їх окремих складових, спробували свої сили в усній відповіді на тему використання тварин заради шоу або задля виконання важкої роботи.
3 червня учасники Speaking Club спілкувалися на тему "Men and Women - who is more chatty?", ділилися своїми міркуваннями з цього приводу, а також ознайомилися з двома статтями, які представляють дві протилежні точки зору на цю проблему. В цілому дійшли висновку, що це індивідуально і не варто узагальнювати та сліпо притримуватися стереотипів.
Movie Club. (20015-2018) Перегляд фільмів англійською мовою, обговорення мови кінострічки та її проблематики.
18 січня пройшло чергове засідання Movie club, на якому відвідувачі переглянули фільм 'Dead poets society'. Учасники за сприяння співробітника Центру А. Заровної ознайомилися із новими словами та виразами, обговорили драматичний компонент стрічки.
1 лютого відбулося засідання Movie Club, на якому учасники переглянули "Groundhog Day" ("День Байбака"). Відвідувачі обговорювали сюжет та ідею стрічки, навіяні роботою Ф. Ніцше "Весела наука".
8 лютого у клубі дивилися фільм "Black Swan" / "Чорний лебідь" (2010), потому обговорювали мову та проблематику кінострічки. Вони відзначили художні особливості фільму, його багатий преміальний список - 30 нагород і 96 номінації.
15 лютого у Movie Club відбувся перегляд "Sweet home Alabama". Відвідувачі обмінялися думками, які викликав фільм, і, разом з авторами, дійшли висновку, що щире кохання завжди перемагає.
22 лютого у Movie Club переглядали стрічку "Sleepless in Seattle". Учасників (студенти, перекладачі, фахівці) за участі волонтера із США Джен Херрманн (Jen Herrmann) досліджували складну лексику фільму, співчували головним героям, обговорюючи проблематику кінострічки.
15 березня у Movie club переглянули стрічку "Tootsie". Учасників (фахівці, перекладачі) вивчали нову лексику.
29 березня у Movie Club "Хрещений батько" (The Godfather): мафіозні сім'ї, талановиті актори, чудове кіно для справжніх поціновувачів.
5 квітня у Movie club дивилися "Fargo". Учасники (студенти, фахівці) опанували нову лексику, обговорювали фільм.
12 квітня в День космонавтики у Movie club дивилися фільм "Жовтневе небо" ("October sky"). Глядачі були вражені наполегливістю Гомера Хікема, сприйняли історію його життя як приклад наполегливості, який варто наслідувати.
Movie club 26 квітня вшановував пам'ять видатного англійського драматурга В. Шекспіра. Учасники дивились захоплюючу історію - "Закоханний Шекспір" ("Shakespeare in love").
На засіданні Game Club 6 лютого грали у Geo Puzzles та Activate, збирали пазл Сполучених Штатів Америки.
20 лютого вібдулося чергове засідання ігрового клубу.
5 лютого відбулося перше засідання клубу News Hub для тих, хто хоче навчитися читати та коментувати новини англійською мовою. Учасники обговорювали статтю Headphones are a danger to life та відео Headphone Accident Study. На засідання завітав гість з Каліфорнії Сarl Loeber.
Guns - тема засідання клубу 12 лютого. Учасники клубу прочитали статті з веб-сайту каналу CNN ‘3-year-old boy shoots father, pregnant mother in New Mexico’ та ‘Mom fatally shot when son, 2, grabs gun from her purse in Walmart’. Згодом обговорювали відео з камер спостереження, які зафіксували ефективний самозахист людьми похилого віку із застосуванням вогнепальної зброї, порівнювали законодавство США, Європи та України щодо можливостей використання різних типів зброї для самозахисту.
19 лютого на своєму засіданні учасники клубу News Hub читали новини про нестандартні підходи до вирішення проблеми безробіття, вивчали нову лексику та обговорювали місцеві програми для безробітних, зокрема, можливість отримати одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації власної підприємницької діяльності.
26 лютого відбулося чергове засідання клубу News Hub на тему Reclining Rage. Учасники обговорювали ситуації, пов'язані з тим, що авіакомпанії, збільшуючи кількість місць у літаках, створюють певні незручності для пасажирів. З цієї причини часто виникають сварки, іноді літаки навіть виконують аварійну посадку через подібні інциденти. Про це йшлося у статтях з The Washington Post, New York Post, відео з сайтів каналу ABC News, Tomo News.
5 лютого відбулося чергове засідання клубу News Hub, на якому учасники читали статтю ‘The people camping outside the Apple store want more than the iPhone 6’ з сайту журналу Quartz, обговорювали статтю ‘Snobby staff can boost luxury retail sales’ з сайту UBC News. Крім того, учасники переглянули сюжет ‘Luxury Shoppers Prefer Rudeness?’ з сайту каналу CTV News Vancouver.
12 березня відбулося чергове засідання клубу News Hub, на якому учасники читали статтю «Police help hard-walkin' Detroiter move to safer home» з сайту Detroit Free Press, переглядали програму Person of the Week з сайту каналу ABC News. Сюжет присвячений Джеймсу Робертсону, що протягом 13 років кожного дня долав майже 34 км, щоб дістатися на роботу і повернутися додому. Більшість шляху він проходив пішки. За весь час Джеймс не пропустив жодного робочого дня і завжди приходив вчасно. Одного разу Блейк Поллок, який їздив на роботу тим самим шляхом, запропонував підвезти його. Історія Джеймса зацікавила Блейка і він поділився нею з журналістами. У коментарях до статті студент Іван Ліді прочитав, що люди хотіли б допомогти Джеймсу, але не знали як. Тому Іван створив сторінку в інтернеті та відкрив рахунок, на якому швидко зібралося 350 000 доларів. Одна з автомобільних компаній долучилася до акції та подарувала Джеймсу новенький автомобіль.
19 березня у клубі News Hub читали статті ‘Arkansas Highway Department to Begin Patching Potholes’ і ‘Massachusetts Spends $500K to Patch Potholes’ з сайтів Times Record і BOSTON (CBS) та обговорювали стан доріг у нашому місті.
26 березня учасники клубу News Hub ознайомилися зі статтею 'No Need to Run in Hawaii: The Lava Is Coming, but Very Slowly' з сайту газети The New York Times.
2 квітня на засіданні клубу News Hub учасники читали статті ‘Hawaii volcano: Lava inches closer to homes, but some might stay’ та ‘Hawaii lava flow destroys first home’ з сайту телеканалу CNN, а також дивились та обговорювали відео ‘Hawaiian Island on High Lava Alert’ з сайту телеканалу ABC News.
16 квітня на засіданні клубу News Hub учасники читали статті та слухали новини на тему Unusual Weddings.
23 квітня засідання клубу News Hub було присвячено темі Identity Theft. Учасники клубу поділились власним досвідом здійснення покупок в Інтернеті і дійшли висновку, що краще користуватись не кредитною, а платіжною карткою і класти на рахунок лише ту суму грошей, яка необхідна для оплати конкретної покупки в Інтернеті.
30 квітня учасники клубу News Hub читали та обговорювали статті про переваги та недоліки нових технологій. Йшлося про мобільні телефони, Інтернет, комунікації у соціальних мережах.
7 травня у клубі читали та обговорювали статті "Pilot uses Apple iPad to land plane after systems failure during night flight" з сайту International Business Times, "Tech fail! Pilots iPad crash delays two dozen American Airlines flights" з сайту Digital Trends та "70 American Airlines flights delayed due to map app failure" з сайту ABC7News.
27 травня клуб News Hub вшанував пам'ять Джона Неша – видатного математика, за біографією якого режисер Рон Ховард зняв оскароносний фільм A Beautiful Mind. Джон Неш загинув в аварії 23 травня, коли повертався з Норвегії, де отримав Абелівську премію з математики – одну з найпрестижніших нагород у науковому світі.
У 1994 році Джон Неш отримав Нобелівську премію з економіки за вагомий внесок у розвиток теорії ігор. Результати досліджень з теорії ігор застосовуються у величезній кількості галузей – від звичайного побутового спілкування до економіки, політики, права, дипломатії чи військової справи. Науковцю з нестандартним мисленням довелось подолати чимало перешкод на шляху до світового визнання. Він завжди підкреслював, що вистояти йому допомогла самовіддана підтримка сім’ї, колег та друзів.
“The only thing greater than the power of the mind is the courage of the heart” /John Nash/
- 9853 просмотра