Із доробку запорізьких краєзнавців
Протягом одинадцяти років журнал дає можливість читачам ознайомитися з окремими проблемами історії, краєзнавства, природознавства, музеєзнавства, історії музейної справи. Авторами видання є історики, археологи, краєзнавці Запоріжжя, України, Республіки Молдова, Бразилії та США. Науково – теоретичний рівень видання сприяв тому, що «Музейний вісник» внесено до переліку фахових видань ВАК України в галузі історичних наук.
Завідуюча відділом історії краю Запорізького обласного краєзнавчого музею Зоя Харитонівна Попандопуло подарувала свою монографію «Скифский грунтовый могильник «Скельки», який знаходиться у Василівському районі. Тут вперше знайдено поховання жінок – «амазонок» зі зброєю.
Директор Бердянського краєзнавчого музею Людмила Федорівна Ноздріна подарувала цілу бібліотечку своїх видань.
Ноздріна Л. Ф. «»Людвіг Годлевський – художник, лікар, поляк, патріот» : каталог. - Бердянськ, 2011. - 24 с.
Видання презентує багату спадщину всебічно обдарованого митця польського походження, який більшу частину свого життя прожив у м. Бердянську.
Ноздріна Л. Ф. Музей і відвідувач. - Бердянськ, 2009. - 98 с.
Видання підготовлено до 80-річного ювілею Бердянського краєзнавчого музею. У книзі висвітлюється один з найголовніших аспектів музейної діяльності - взаємодія працівників музею з відвідувачем, питання живого спілкування, масової роботи у музейних залах.
Ноздрина Л. Ф., Вайшля Т.В. Мемориальный дом - музей П.П. Шмидта : путеводитель. - Запорожье: Бердянск, Дикое Поле, 2009. - 89 с.
Експозиційні зали музею розповідають про сім`ю Шмідтів, її родовід, про великий внесок П.П. Шмідта – батька в розвиток та благоустрій м. Бердянська, про трагічну долю його сина, який очолив збройне повстання в 1905 р.на крейсері «Очаків».
Дочка професора Бердянського педагогічного інституту В.П. Портянко В.В. Попівща видала книгу свого батька «Степь, как она есть : Растительность Днепропетровской и Запорожской областей», яка вийшла у 2011р. у Бердянську. Ця фундаментальна праця про степову рослинність – результат багаторічних досліджень вченого, доктора біологічних наук.
Ноздрина Л. Ф.Фольклор болгарських сел Бердянского района Запорожской области. - Бердянск, 2010. - 87 с.
Книга є своєрідним екскурсом в історію переселення болгар на територію Північного Приазов`я. Вона містить пісні, казки, прислів’я, архівні документи із фондів музею, фотоліопис життя болгарських сімей. У фольклорі болгарського народу Приазов`я постає історія багатосраждального народу, який п’ять віків знаходився під турецьким ігом.
Ноздрина Л. Ф.Музей истории г. Бердянска.: путеводитель.- Запорожье: Бердянск, Дикое Поле, 2009. - 84 с.
Музей відкрито 16 вересня 2005 року. Він має п`ять експозиційних залів. В двох перших відображено події з історії м. Бердянська від часу заснування до 1917 року, третій – знайомить відвідувачів з життям міста за радянських часів, четвертий розповідає про життя міста в роки незалежності України. В п`ятому залі представлені міста – побратими м. Бердянська.
Ноздрина Л. Ф. Музей «Подвиг»: Филиал Бердян. краевед. музея : путеводитель. - Запорожье: Бердянськ, Дикое Поле, 2011. - 34 с.Путівник присвячено подіям, які відбувалися в роки Великої Вітчизняної війни на території нашого краю. Тут йдеться про евакуацію промислових підприємств і їх роботу в тилу, період окупації, про героїв – земляків, які хоробро захищали свою землю, про воїнів – афганців. Текст книги надруковано на російській і англійській мові.
Ноздріна Л. Ф. Бердянський краєзнавчий музей : путівник. - Запоріжжя: Бердянськ: Дике Поле, 2011. - 140 с.
Бердянський краєзнавчий музей – унікальна скарбниця історії нашого краю. Це сучасний музейний комплекс, до складу якого входять три філії : меморіальний будинок- музей П.П. Шмідта, музей «Подвиг» і музей історії м. Бердянська. У фондах музею зберігається майже 80 тис. музейних предметів, серед них цікаві музейні колекції, унікальні рукописні джерела, окремі раритети.
Ноздрина Л. Ф. Записки краеведа: к 180-летию основания г. Бердянска. - Бердянск: ООО "Модем-1", 2007. - 306 с.
В книгу вошли научно-популярные статьи по краеведению, опубликованные в местных газетах за 30 лет исследовательской деятельности автора. Здесь - история Бердянска с момента основания до современности, судьбы выдающихся земляков, история улиц города и многое другое.
- 3158 просмотров
Добавить комментарий