Вы здесь

1 post / 0 новое
abon
Не в сети
Регистрация: 27/03/2013 - 13:47
Я. Ткачівський "Пісня на порозі Раю"

      Письменник Ярослав Ткачівський - поет і прозаїк, пісняр і гуморист, сатирик і журналіст. Корінний галичанин. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка. Постійно мешкає в місті Івано-Франківську. Відповідальний секретар Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України.

      І ось у наших руках - нова уповні прозова книжка Ярослава Ткачівського. Гортаючи її сторінки, вчитуючись в історії доль наших сучасників, відразу зауважуєш, наскільки близькі та знайомі для автора пласти життя теперішнього галицького міста, передмістя, села. Фатальність нерозділеного кохання і примирення з Божою волею в новелі "Німина", трагедія подружньої зради в оповіданні "Тягар весільногї фати", дошкульно-їдкі сімейні взаємовідносини і напускне святенництво на тлі убого побуту в новелі "Неділя всепрощення" - лише штрихи до рельєфної картини сьогодення. Але наскільки вони реалістичні, наскільки впізнані у наших селах, наших родинах і сучасниках!

     Особливим щемом у серці відгукуються новели "Зігріта сніжка", "Мамина притча". Вони переносять читача у далекий і неповторний світ дитинства. У шкільні роки, до отчого порогу, повертаючи немов із небуття яскраві спогади і хвилюючі почуття, які й через десятиліття зігрівають душу і є тією ниткою, що з'єднує людину з її першовитоками - маминою ласкою, затишком рідної хати, запахом свіжоскошеної стерні на пасовищі...

    Серед півтора десятка новел та оповідань, вміщених у збірці, зримими домінантами вирізняються твори "Пісня на порозі Раю", "Сльоза антиріума...", "Бумеранг долі" та "Мелодія життя". Вони сповнені особистісними переживаннями автора, його духовними пошуками і всецілим упованням на Божу ласку. Ці оповідання, немов сокровенна сповідь душі, вражають своєю щирістю, глибиною і неземною всеохопністю , всуціль пронизаною Світлом Господньої Любові. У них орбіта душі автора немовби перетинається з орбітою планети Маленького Принца Антуана де Сент-Екзюпері.

Добавить комментарий