Наш світ у цифрову епоху
Не йдіть у ногу з часом – будьте попереду!
Чи хотілося вам хоч одним оком зазирнути в майбутнє? Передбачити перспективи завтрашнього дня? З’ясувати, якими будуть драйвери економічних і соціальних змін? Та, нарешті, дізнатися, як підготувати наших дітей – і як підготуватися самим – до успішного життя у світі роботів, глобалізації та комп’ютеризованих ринків?
Зробити це допоможуть наступні книги.
998589 005.5 Р76 Росс, А. Індустрії майбутнього / Алек Росс ; пер. з англ. Наталія Кошманенко. - К : Наш формат, 2017. - 320 с. - (Світоглядна література).
Про ймовірні та неймовірні інновації, що сколихнуть світ у найближчі роки, Алек Росс доступно розповідає на сторінках своєї книги. Він прогнозує й описує докорінні зміни в усіх сферах життя: медицині, освіті, веденні бізнесу, воєнних операціях, сільському господарстві й навіть у спілкуванні. Намагається відповісти на важливі, а іноді й болючі, питання: хто втратить роботу, а хто створить неймовірно потужний стартап; які країни й завдяки чому стануть беззаперечними лідерами, а які завжди плестимуться позаду? Адже майбутнє вже наздоганяє нас. І насправді не варто його лякатися, бо воно може бути дивовижним…
«Ця книжка – про економіку завтрашнього дня. Я написав її для всіх, хто хотів би дізнатися, як наступна хвиля інновацій і глобалізації вплине на наші країни, суспільства й життя людей.»
998481 004.7 М15 Макафі, Е. Машина, платформа, натовп. Як приборкати наше цифрове майбутнє / Ендрю Макафі, Ерік Бріньолфссон ; пер. з англ. Олександра Асташова. - К : Наш формат, 2019. - 336 с.
Ми працюємо пліч-о-пліч з машинами, які розуміють наші слова і реагують відповідним чином; роботами, як можуть маніпулювати об’єктами і рухатися в просторі; транспортними засобами, які працюють на автопілоті. Зараз нам – як окремим індивідуумам, так і суспільству загалом – доступні найпотужніші технології за всю історію людства.
Так що з нами зроблять технології? Але це неправильне питання. Технологія – це інструмент, хай то молоток чи глибинна нейронна мережа. Інструменти не вирішують, що відбувається з людьми. Ми вирішуємо! Тож варто питати не «що технології зроблять з нами?», а «що ми хочемо зробити за допомогою технологій»? Із розвитком технологій розширюються і наші майбутні можливості. А це потребує більшої ясності наших цілей і глибшого осмислення наших цінностей.
«Наступні кілька десятиліть можуть і мають бути кращими, ніж будь-які інші в історії людства. Це не прогнози – це мета, якої можна досягти.»
998489 004.4 С75 Стайнер, К. Тотальна автоматизація. Як комп'ютерні алгоритми змінюють життя / Крістофер Стайнер ; пер. з англ. Олександр Лотоцький. - К. : Наш формат, 2018. - 280 с.
Комп’ютерні алгоритми глибоко проникли в усі сфери нашого життя. Вони створюють дивовижні музичні симфонії, аналізують юридичні документи, пишуть новини та керують автомобілями. Їх поширення одночасно лякає та… вселяє надію.
Чи може комп’ютер передбачати потенційний музичний хіт? Чи замінять алгоритми поетів і режисерів? Чи зможуть узяти під контроль усю медичну галузь? І яку роль спроможні відігравати в політиці?
Журналіст Кристофер Стайнер починає свою мандрівку з Волл-стрит, де гіки-айтішники замінюють зграї «зубастих» брокерів, і сфера за сферою описує зміни, спричинені тотальною автоматизацією.
«У майбутньому для тих, хто може писати комп’ютерний код, знайдеться купа роботи.»
998649 331 Д25 Девенпорт, Т. Вакансія: людина. Як не залишитися без роботи в добу штучного інтелекту / Томас Девенпорт, Джулія Корбі ; пер. з англ. Наталія Кошманенко. - К. : Наш формат, 2018. - 336 с.
Страх, що технології залишать людей без роботи, справді дуже давній. Та жоден із етапів прогресу поки не спричинив цього. Машини перебрали на себе частину завдань, однак постійно з’являлися нові ніші, а людям залишалися найбільш складні й інтелектуальні проблеми. Однак що станеться, коли штучний інтелект глибше проникне в наше життя? Автори цієї книжки переконують: не варто бути песимістом. Вони пропонують комплексний погляд на те, як спрямувати розвиток технологій на користь людству, яких зусиль для цього потрібно докласти і чому це варто зробити. Зрештою, тільки люди можуть надихати інших людей, здатні проявляти чуйність, наповнювати справи пристрастю, настроєм та веселощами…
«Об’єднавши зусилля всього суспільства, ми зможемо зробити і нашу роботу, і весь наш світ кращим, аніж будь-коли раніше.»
Ф87246 004.056 Г93 Гудмен, М. Злочини майбутнього / Марк Гудмен ; [пер. з англ.: І. Мазарчук, Я. Машико]. - [Харків] : Фабула #PRO : [Ранок, 2019]. - 592 c.
Ніякої фантастики – тільки факти! Марк Гудмен, фахівець із боротьби з тероризмом в інтернеті, веде читача в найпотаємніші місця кримінального кіберпідпілля. Крок за кроком автор досліджує, як злочинні корпорації, терористи, схиблені буллери, стакери і стопери намагаються використовувати у своїх цілях технології завтрашнього дня – штучний інтелект, інтернет речей, робототехніку, нанотехнології, синтетичну біологію і віртуальну реальність.
Усі ці вражаючі досягнення сповна мають розкритися у найближчі роки – бо саме вони здатні забезпечити людству безпрецедентний достаток і процвітання. І в той же час кожне з них приховує жахливий руйнівний потенціал.
Що робити, якщо фундамент, на якому ми будуємо наше спільне майбутнє, глибоко нестійкий, і воно, немов картковий будиночок, готове в будь-який момент впасти, а чудеса технології обернуться проти нас? Тверезий погляд професіонала на зворотний бік технологічних інновацій і ті наслідки, якими вони загрожують нашому взаємопов’язаному й нескінченно уразливому світу, допоможе розібратися з усіма питаннями.
Марина Маслова,
Відділ наукової інформації та бібліографії.
- 2068 просмотров